Міндовкілля : надзвичайну ситуацію на ЧАЕС ліквідовано, але моніторинг триватиме

Фото: Фейсбук / Світлана Гринчук
Державне агентство України з управління зоною відчуження оголосило, що на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) вдалось ліквідувати тління. На території станцій й надалі чергуватиме підрозділ Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук нагадала, що після удару ворожого дрону по Арці нового безпечного конфайнменту (НБК) над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, наповнювач захисної оболонки продовжував тління.
Сьогодні ж цей процес вдалось зупинити.
"Радіаційна ситуація незмінна і знаходиться під постійним контролем.
На території станції і надалі чергуватиме підрозділ ДСНС та продовжуватимуться радіаційний та тепловізійний моніторинги", – додала вона.
Наступним завданням, є:
- аналіз пошкодженої Арки НБК,
- відновлення її функціонування.
Як повідомлялось, на дослідження пошкоджень Арки НБК, яка знаходиться над зруйнованим реактором енергоблока №4 Чорнобильської АЕС, Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділить 400 тисяч євро.
Як зауважує Гринчук, таке рішення було прийнято під час позачергового засідання Асамблеї рахунку спільно ЄБРР, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та ДАЗВ – Державного агентства України з управління зоною відчуження.
Як зазначила очільниця відомства, це перший крок на шляху нашої співпраці з партнерами щодо відновлення функціонування Арки НБК у штатному режимі після російської атаки 14 лютого.
"Кошти буде спрямовано на експертну оцінку наслідків влучання російського БПЛА в захисну оболонку Арки", – підкреслила Гринчук.
Що відомо про атаку БпЛА по реактору на ЧАЕС
Нагадаємо, російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною в ніч на 14 лютого влучив в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4 енергоблоку Чорнобильської атомної станції.
Судячи з опублікованих світлин, саркофаг енергоблока було атаковано БПЛА "Герань-2", який є російською версією іранського "Шахеда". Для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною.
Станом на 15 лютого надзвичайникам вдалося локалізувати загоряння заповнювача зовнішньої обшивки укриття над четвертим реактором Чорнобильської АЕС.
У МАГАТЕ повідомляли, що після удару дрона там утворився отвір діаметром приблизно 6 метрів. А легкозаймистий матеріал в обшивці даху підживлював пожежу. Експертів поінформували, що завод планує встановити додаткові датчики для вимірювання потужності дози та аерозольної концентрації поблизу місця атаки.
Станом на 28 лютого команда МАГАТЕ уважно стежить, як у зоні відчуження триває ліквідація наслідків ураження дроном укриття четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції та моніторить ситуацією. Фахівці досі не зробили висновків про походження БпЛА, який пошкодив укриття ЧАЕС.
Згідно з існуючими домовленостями, українські сили ППО не збивають ворожі БПЛА над атомними об'єктами. Таким чином, як зазначають фахівці, це був свідомий злочин російських загарбників.

У російському полоні досі лишаються 70 захисників Чорнобильської АЕС

Перші кроки до енергонезалежності: на ЧАЕС стартує будівництво сонячної електростанції

Чорнобильська атомна електростанція ініціювала масштабний збір світлин під назвою "Обличчя Чорнобиля"
