Фото: скриншот відео
Як повідомляє Рубрика, про це журналістам повідомив прессекретар президента Сергій Никифоров.
Сьогодні Зеленський перебуває з візитом у Брюсселі. Там він має взяти участь у спецзасіданні Європейської Ради та проведе низку зустрічей.
Наразі Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном.
"Зеленський зараз проводить зустріч із президентом Франції Емманюелем Макроном", – сказав Никифоров.
Раніше Никифоров повідомляв, що у глави держави запланована низка зустрічей, зокрема з:
Фото: скриншот відео
Що говорили лідери ЄС перед самітом?
Прем'єр Польщі Дональд Туск прибув на саміт ЄС у Брюсселі з бандажем на нозі після невдалого катання на лижах і запевнив журналістів, що Європа переозброїться "швидше, розумніше й ефективніше", ніж росія.
Він наголосив, що хоч США нині стали більш вимогливим партнером, альянс між Америкою та Європою має залишатися абсолютним пріоритетом.
Президент Литви Гітанас Науседа підтримав Туска, заявивши, що "було б безвідповідально втрачати цей час".
"Україна своєю кров'ю виграє для нас час, треба діяти", — президент Литви.
А прем'єрка Данії зазначила:
"Я не думаю, що у нас багато часу. Тому [нам потрібно] переозброїти Європу: витрачати, витрачати, витрачати на оборону та стримування".
Президент Франції повторив обіцянку розпочати дебати щодо розширення ядерної парасольки.
"Я хочу вірити, що США залишаться на нашому боці. Але ми повинні бути готові, якщо США більше не будуть на нашому боці", — сказав він.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила:
"Європа постала перед чіткою загрозою" і для цього був підготовлений план переозброєння ЄС на 800 млрд євро інвестицій в оборону, в тому числі України".
Очільник Євроради Антоніу Кошта сказав, що місяць тому лідери збирались на обговорення, а сьогодні – щоб ухвалювати рішення. Наголосив, що міцніша оборона ЄС підсилить оборону України.
"Ми тут для того, щоб підтримати України і досягнути всеосяжного, справедливого і тривалого миру".
Президент Зеленський почав з довгої подяки всім європейським лідерам за підтримку з самого початку війни та за нову ініціативу з переозброєння.
"Це чудові рішення", – сказав він та пішов на перемовини, не відповідаючи на питання преси.
Саміт ЄС у Брюселі
Сьогодні, 6 у Брюсселі пройде спеціальний саміт лідерів країн ЄС. Засідання буде присвячене європейській обороні та Україні, у ньому візьме участь і Зеленський.
За словами Зеленського, Україна та Європа підготують план для сталого миру. За словами президента, це станеться найближчим часом.
Також варто нагадати, що Зеленський відреагував на висловлювання французького колеги Еммануеля Макрона, які той зробив 5 березня під час звернення до нації. У своїй промові лідер Франції, серед іншого, торкнувся теми російсько-української війни та відкинув "крихке перемир'я" для України.
Нагадаємо, що Британія та Франція разом з Україною працюватимуть над планом щодо України. Потім його представлять президенту США Дональду Трампу.
На тлі цього Daily Mail повідомив, що нібито Макрон і Стармер готові відвідати Вашингтон з Зеленським для презентації мирного плану. Однак згодом речниця французького уряду Софі Прімас заявила, що така можливість розглядається, але наразі конкретних планів немає.
Під час візиту до Вашингтона міністр Великої Британії Джон Гілі підписав контракти на загальну суму… Читати більше
У кремлі погодилися зі словами державного секретаря США Марко Рубіо про "проксі-війну" між Вашингтоном та… Читати більше
Бельгія розраховує поставити Україні винищувачі F-16 у 2026 році Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Барт… Читати більше
Ветеран з Миколаєва Олександр Терещенко, який сам втратив руки захищаючи країну, разом з однодумцями у… Читати більше
Деталі розкриває “Рубрика”. У чому проблема? Не всі рани, яких завдає війна, є видимими. Важкий… Читати більше
російські диверсійно-розвідувальні групи на північному прикордонні намагаються вивідати побудову лінії оборони, щоб перерізати логістичні шляхи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.