fbpx
Сьогодні
08:25 03 Бер 2025

Зеленський в аеропорту Стенстед дав інтерв’ю журналістам: говорив зокрема про війну, безпеку України, відносини з США

English version here

Фото: Рубрика / Микола Тимченко

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна має домовленості з європейськими партнерами щодо посилення безпеки. Найближчими тижнями відбудеться низка зустрічей. Також наголосив, що партнерські відносини між Києвом і Вашингтоном залишаються міцними, а підтримка України з боку США триватиме.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на  інтерв'ю Зеленського британським журналістам в аеропорту Станстеда.

Домовленості з європейськими партнерами

За словами глави держави, Україна активно працює з європейськими партнерами над питанням безпеки. Вже досягнуто низки важливих домовленостей, однак вони не афішуються, оскільки попереду заплановано багато зустрічей.

"Ми сьогодні багато про це говорили і маємо домовленості серед європейських колег. Ми не афішуємо, тому що попереду буде велика кількість зустрічей. Найближчими тижнями, я думаю, буде більш зрозуміле бачення, як може бути посилена Україна", – заявив Зеленський.

За словами президента, Україна бачить теоретичну підтримку щодо військового контингенту серйозної кількості країн.

"Я поки що не готовий говорити про всі країни, тому що прийде час, вони самі про себе скажуть, але це важливо, що ми це обговоримо.

Це важливо, що ми отримали підтримку не тільки Франції і Британії, це дуже серйозний сигнал", – зауважив Зеленський.

Говорячи про план Британії і Франції, він наголосив, що "сьогодні знов таки ще рано говорити".

"Я не хочу просто говорити про деякі деталі, поки під цим немає підписів партнерів", – підкреслив президент.

Партнерські відносини між Києвом і Вашингтоном

Президент підкреслив, що від початку повномасштабного вторгнення росії Сполучені Штати стали партнером України.

"Я вважаю, що партнерські відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки є достатньо міцними. Так, з самого початку повномасштабного вторгнення, вони, напевно, були найсильнішими, адже до цього такого рівня підтримки від Сполучених Штатів, як після початку повномасштабного вторгнення, не було.

Я впевнений, що наша співпраця продовжиться, оскільки це більше, ніж просто відносини в певний момент часу. Невдача України – це не просто проблема однієї країни, а також неуспіх Європи та Сполучених Штатів", – наголосив президент.

За словами Зеленського, якби світова спільнота ще десять років тому активно протистояла агресії рф та не дозволила кремлю розширювати окупацію українських територій, це могло б стати "сильним превентивним сигналом, який запобіг би повномасштабному вторгненню".

"Я вважаю, що ми всі зацікавлені в тому, щоб не дати Путіну можливості перемогти", – наголосив Зеленський.

Територіальних поступок не буде

Під час спілкування з британськими журналістами в аеропорту Станстеда президент України наголосив, що угода про припинення війни повинна бути "чесною", "справедливою" та "стабільною". Вона має передбачати конкретні гарантії безпеки, які унеможливлять подальшу агресію з боку росії.

Зеленський категорично заперечив можливість будь-яких територіальних поступок і підкреслив, що Україна ніколи не визнає окуповані території частиною Росії.

"Україна ніколи не визнає окуповані Росією території. Для нас це буде тимчасовою окупацією. Наші території і наші цінності не продаються. Наші свободи не продаються", – наголосив він

Президент додав, що гарантії безпеки мають передбачати сильну відповідь України та її партнерів у разі нової агресії з боку росії.

"Я не хочу говорити про деталі, поки немає підписів… є надто багато речей, про які треба подумати", – сказав він.

Водночас глава держави повідомив, що міжнародні партнери України погодилися продовжувати тиск на росію.

Завершення війни і членство України в НАТО

Президент заявив, що зміна глави держави буде складним процесом і наголосив, що вважає своєю місією завершення війни і членство України в НАТО.

"А що стосується того, щоб піти з посади – міняти мене буде непросто. Тобто мало просто провести вибори, треба ще й не допустити мене. Це трохи складніше. Вийде, що треба домовлятися зі мною, а я сказав, що міняюся на НАТО. Значить, я виконав своє завдання.

Якщо є НАТО і війна закінчилася, значить, я виконав свою місію", – зазначив він відповідаючи на питання журналіста, про можливість своєї відставки та майбутні вибори в Україні.

Зеленський також висловився про тиск з боку міжнародних партнерів, які, за його словами, можуть намагатися впливати на рішення України. Він розкритикував такі підходи, зазначивши, що вони суперечать демократичним принципам.

"Це виглядає так, що люди (не будемо називати їхні посади, скажімо так – громадяни інших країн) розповідають українцям, яким у них має бути президент. Особливо якщо ці люди займають офіційні посади. Це, якщо чесно, виглядає неконструктивно й недемократично.

Можливо, це вихід для всіх – і для Путіна, і для всіх, якщо я не такий гнучкий, як вони кажуть. Ну, так, я міняюся на НАТО, чесно кажу", – зауважив Зеленський.

Що відомо про саміт щодо України 

Нагадаємо, в столиці Британії Лондоні 2 березня проходила зустріч міжнародних лідерів. У ньому взяли участь лідери понад 10 держав, а також керівництво ЄС і НАТО.

Головні теми саміту:

  • зміцнення позицій України зараз – включно з постійною військовою підтримкою та посиленням економічного тиску на росію;
  • необхідність міцної тривалої угоди, яка забезпечить постійний мир в Україні та гарантує, що Україна зможе стримувати й захищатися від майбутніх нападів з боку росії;
  • наступні кроки щодо планування надійних гарантій безпеки.

Президент України Володимир Зеленський також прибув до Лондона. Напередодні у ході візиту Глава Української держави зустрівся з британським прем'єром Кіром Стармером та прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні.

Після завершення саміту прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер анонсував, що Україна отримає 1,6 мільярда фунтів стерлінгів (близько 2 мільярди доларів США) на придбання понад 5 тисяч ракет протиповітряної оборони.

Також Кір Стармер заявив, що Британія приймає важливі кроки в допомозі України. Серед них є й відправка військового контингенту до України та створення "коаліції охочих" для забезпечення будь-якої мирної угоди в Україні. Сполучене Королівство гратиме в ній провідну роль.

Учасники саміту також дійшли чіткої позиції, що основою потенційного перемирʼя обовʼязково мають бути сильні гарантії безпеки, серед яких розглядають можливість залучення механізмів Північноатлантичного договору.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер перед самітом заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть з Україною над мирним планом, а потім його представлять на розгляд Вашингтону.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: