У Києві створили картини з пластикових кришечок: де їх можна побачити?

Стіни станції сортування "Україна без сміття" прикрашають унікальні картини, створені з пластикових кришечок. Серед них – Мона Ліза.
Про це пише "Рубрика" з посилання на УБС.
Автором робіт став український режисер Іван Шоха, відзначений на кінофестивалі "Відкрита ніч" за короткометражку "Океан сміття". За словами Івана, він із дитинства використовував кришечки під час ігор.
Згодом, в університеті, він разом із другом розробив 3D-модель кришечки зі спеціальними зубчиками, що дозволяють з'єднувати їх між собою.
"Ми хотіли створити, так би мовити, екологічний конструктор. Надрукували перші зразки на 3D-принтері, але для наочних прикладів вирішили використовувати звичайні пластикові кришечки, які й так викидають.
Тоді ми й звернулися до УБС, щоб отримати матеріали для наших робіт", — розповідає Іван Шоха.
Разом із командою УБС Іван відсортовував кришечки, які відвідувачі приносили на станцію. Після днів роботи із сортування, миття та перебирання були створені різні персонажі та моделі, що згодом переросло у репродукцій класичних картин, серед яких "Зоряна ніч" Вінсента ван Гога та "Створення Адама" Мікеланджело.
А першою картиною серії стала "Мона Ліза" Леонардо да Вінчі.
Усі три картини зараз прикрашають простір сортувальної станції УБС, а рами, виготовлені з картону власноруч Іваном, привертають до мистецтва на стінах ще більше уваги відвідувачів.
"Ці картини є символом поєднання творчості, креативності та свідомого використання. Вони наочно демонструють, як звичайні речі можуть отримати нове життя.
І це чудово, що такий арт живе у стінах нашої сортувальної станції, адже ми прагнемо залучати все більше людей до сортування й формуємо спільноту, яка усвідомлено підходить до відходів, розуміючи, що це не сміття, а ресурс", — зазначила Євгенія Аратовська, засновниця "України без сміття".
Усі охочі можуть відвідати станцію сортування "України без сміття" та на власні очі побачити ці унікальні роботи за адресою Саперно-Слобідська, 25/4 (15 хвилин від ст. м. Деміївська).
Нагадаємо, "Рубрика" дізнавалася, як за допомогою звичайних кришечок з-під пляшок води, соку чи йогуртів, можна збирати мільйони на користь армії та суспільства. Розповідаємо на прикладі однієї благодійної організації та підприємства. Читайте докладніше про це в нашому матеріалі "Як благодійний фонд купив понад сто дронів, збираючи пластикові кришечки".

В Україні запускають лінію перероблення відпрацьованих шин з військової техніки для потреб ЗСУ

Як громади навіть під час війни можуть зменшувати відходи: інструкція

В Австрії запустили систему повернення бляшанок і пластикових пляшок: як це працює
