ISW: кремль задля поступок на користь рф намагається вбити клин між США та Європою

Фото: Риа Новости
Нещодавно міністр закордонних справ росії сергій лавров та інші чиновники кремля вдалися до риторики, намагаючись загострити розбіжності між США та Європою та неправдиво зображуючи європейські країни як такі, що хочуть продовжувати війну в Україні.
Як повідомляє Рубрика, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що лавров намагається використати дискусії між США та ЄС щодо можливого розгортання європейських миротворчих сил в Україні у рамках майбутнього мирного врегулювання для того, щоб активізувати вимоги кремля щодо зміни влади в Україні.
Очільник російського МЗС заявив 2 березня, що плани введення європейських миротворчих сил в Україну в майбутньому є продовженням нібито зусиль європейських лідерів, спрямованих на "підбурювання" України до "війни проти росії".
За словами Лаврова, Захід "привів до влади" Президента України Володимира Зеленського "багнетами" і буде використовувати майбутні миротворчі сили як "багнети" задля підтримки Зеленського.
У зведенні приводиться заява лаврова про те, що Європа хоче продовжити війну в Україні за допомогою цих миротворчих сил, в той час як США відкрито заявляють про своє бажання припинити війну.
Він також стверджував, що введення миротворців в Україну не усуне "першопричини" війни. Раніше російський міністр визначав "першопричини" війни як нібито порушення НАТО зобов'язань не розширюватися на схід і нібито дискримінацію українським урядом етнічних росіян і російської мови, ЗМІ та культури в Україні.
"Кремль, ймовірно, намагається вбити клин між Сполученими Штатами і Європою, щоб домогтися поступок на користь Росії в майбутніх мирних та інших переговорах", – вважають в ISW.
Ключові висновки ISW за 2 березня:
- Останні офіційні заяви росії у відповідь на запропоновану українсько-американську угоду щодо видобутку корисних копалин свідчать про те, що кремль намагається саботувати її, використовуючи наративи, орієнтовані на українську та американську аудиторію. Кремль стверджує, що ця угода невигідна для України, водночас заявляючи, що росія може запропонувати Сполученим Штатам кращі умови. Це свідчить про те, що москва вважає угоду шкідливою для своїх інтересів.
- кремль украй зацікавлений у зриві підписання угоди між Сполученими Штатами та Україною щодо видобутку корисних копалин, оскільки вона передбачає довгострокові інвестиції США в Україну та визнає її суверенітет.
- Міністр закордонних справ росії сергій лавров намагається використати дискусії між США та ЄС щодо можливого розгортання європейських миротворчих сил в Україні в межах майбутнього мирного врегулювання, щоб активізувати вимоги Кремля про зміну влади в Україні.
- Європейські лідери продемонстрували свою прихильність до підтримки України на оборонному саміті в Лондоні 2 березня.
- Українські війська просунулися вперед під Торецьком, а російські – під Великою Новосілкою.
Що відомо про миротворчі війська для України
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
У січні цього року міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, що Німеччина готова розглядати участь у миротворчих місіях в Україні, але це питання постане лише в майбутньому, коли настане відповідний час.
Також прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що після укладення мирної угоди щодо російсько-української війни "готовий та хоче" ввести війська своєї країни у ролі миротворчого контингенту.
Своєю чергою раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що оскільки Україні необхідні гарантії безпеки до того часу, поки не буде запрошення на вступ до НАТО, можна розглянути пропозицію глави Франції щодо присутності військ інших держав на українській території.
13 лютого український лідер заявив, що для підтримання миру між Україною та російською федерацією знадобиться 100 тисяч миротворців: українські військові вже підготували для союзників мапу.