ГУР: у снарядах до російської РСЗВ "Торнадо-С" виявили компоненти з чотирьох країн

У досліджених зразках керованих реактивних снарядів системи залпового вогню "Торнадо-С", що були застосовані військами рф проти України, виявили компоненти виробників із КНР, США, Великої Британії та Швейцарії.
Про це у Фейсбуці повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передає Рубрика.
У досліджених зразках керованих реактивних снарядів до "Торнадо-С" виявлене одночасне використання двох волоконно-оптичних гіроскопів:
- ТИУС500 виробництва російського ТОВ "НВК "ОПТОЛІНК";
- виріб іноземного виробництва без маркування виробника, що має індикаторні пломби китайською мовою та візуальну схожість з
- гіроскопами AgileLight китайського виробника BWSENSING.

Фото: ГУР
Використання двох гіроскопів одночасно має на меті підвищити точність ураження завдяки отриманню двох масивів інформації щодо поточного положення об'єкта в просторі, зазначили в ГУР.

Воїни ГУР отримали від благодійників оптоволоконні дрони, позашляховики та мікроавтобуси
Іноземний та російський пристрої мають подібну будову: до складу входять три кільцеві інтерферометри Саньяка, розміщені у трьох ортогональних осях, та плати електроніки.
Електроніка російського блоку зібрана на базі програмованої вентильної матриці (FPGA) Altera Cyclone (США), блоку іноземного виробництва – на мікроконтролері STMicroelectronics (Швейцарія).
Окрім цього, російський блок містить компоненти виробників із США (Analog Devices, National Semicondictor, Maxim Integrated), КНР (Panwoo Equipment Consulting, Mornsun), Швейцарії (STMicroelectronics), Великої Британії (Golledge Electronics).
Повний перелік компонентів та їх фото вже опубліковані на порталі War&Sanctions.
Загалом портал містить вже понад 18 тисяч об'єктів та суб'єктів у десяти розділах.
Довідка

Фото: з відкритих джерел
РСЗВ "Торнадо" — сімейство російських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) калібру 122 і 300 мм, що розробляється з 2012 року тульським АТ "НВО Сплав" для Сухопутних військ Росії з метою заміщення старих розробок — РСЗВ "Град" і "Смерч".
Торнадо призначений в першу чергу для стрілянини касетними боєприпасами, але також може використовуватися для стрілянини термобаричними боєголовками.
Сімейство РСЗВ "Торнадо" має набагато більш високу бойову ефективність завдяки новій системі управління вогнем із власним ГЛОНАСС-навігатором у пусковій установці та новим комп'ютеризованим балістичним обчислювачем, що дозволяє установкам РСЗВ вести вогонь за цілями, отриманим через ЕСУ в автоматичному режимі, без використання станцій розрахунку балістики (як, наприклад, Капустник) і без ручного наведення механіки. Крім цього, створені нові керовані ракети з навігацією за системою ГЛОНАСС для використання РСЗВ у сценарії, близькому до ОТРК.
Західні компоненти у зброї рф
Нагадаємо, у січні 2025 року ГУР заявило про запуск розділу на порталі War& Sanctions з даними російських виробників озброєння та військової техніки.
Окрім того, у ГУР повідомляли, що у виробництві ударних безпілотників "Молнія" й "Фенікс" російська федерація використовує компоненти виробництва Китайської Народної Республіки та деяких країн Заходу, зокрема Швейцарії, Сполучених Штатів та Нідерландів.
Також українські розвідники розкрили компонентну базу російського ударного дрона "Гербера", який імітує безпілотники "Шахеди" для перевантаження української протиповітряної оборони.
Зокрема Кирило Буданов заявив, що західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатніх зусиль для контролю своїх ланцюжків постачання, через що компоненти продовжують потрапляти у великих обсягах до росії, яка використовує їх для своєї зброї проти України.
Зазначимо, що раніше ГУР МОУ запустило на порталі War & Sanctions розділ про "тіньовий флот", в якому оприлюднило дані про діяльність 238 суден, що допомагають Росії та Ірану експортувати підсанкційну нафту.

Чехія стала першою країною, де громадяни самотужки зібрали гроші на військовий вертоліт для України

Буданов: за час війни у ГУР не було жодного проникнення російських шпигунів

Буданов: росія витрачає на один день війни в Україні майже $1 мільярд, а її професійна армія була винищена до 2023 року
