fbpx
Сьогодні
17:23 03 Бер 2025

Близько 300 шпаківень розвісили працівники у київських лісах: у чому рішення?

Фото: Ілюстративне зображення

Ці шпаківні розвісили працівники лісопаркових господарств, що входять до складу КО "Київзеленбуд".

Про це пише "Рубрика" з посиланням на "Київзеленбуд".

У чому проблема?

Вирубка лісів, урбанізація та зміни в сільському господарстві призводять до зникнення дуплистих дерев і природних укриттів. Тож шпаківні допомагають птахам, які раніше селилися в природних дуплах, скелях або чагарниках, мати своє житло. 

Яке рішення?

У 2025 році працівники комунальних підприємств облаштували у лісах Києва близько 300 штучних гнізд для пернатих. Надалі працівники будуть слідкувати за шпаківнями та щорічно оновлювати пошкоджені гніздівлі та розміщуватимуть нові. Також у "Київзеленбуді" розповіли, як правильно облаштували шпаківню.

Як це працює?

Правильна шпаківня має бути виготовлена з дерева, внутрішня сторона повинна бути з шорсткістю, а отвір має бути діаметром 5,5 см. Водночас ззовні шпаківня повинна бути без додаткового оздоблення чи яскравих кольорів. Це може відлякувати птахів.

Щоб забезпечити комфортні умови для птахів, шпаківні слід вішати за такими правилами:

  • Орієнтація отвору – на схід або південний схід. Це забезпечує ранкове сонячне світло, але захищає від перегріву в спеку.
  • Висота – від 4 метрів над землею, щоб захистити птахів від хижаків та людей.
  • Захищене місце – подалі від гілок, щоб уникнути доступу котів та білок.
  • Кут нахилу – легкий нахил вперед (5-10°), щоб запобігти потраплянню дощу всередину.

Найбільше заселяють будиночки для птахів не лише шпаки, а також крилаті, що гніздяться в дуплах: синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники, мухоловки.

"Працівники лісопаркових господарств щороку поповнюють міські ліси новими шпаківнями, оскільки будиночки для птахів, під впливом погодних умов, стають з часом не придатними до використання. Збереження та підтримка популяції птахів відіграє важливу роль, адже пернаті активно знищують комах-шкідників (наприклад, короїдів, гусениць, кліщів)", — говорить генеральний директор "Київзеленбуд" Юрій Бахмат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: