Зустріч президента Володимира Зеленського із Премʼєр-міністром Кіром Стармером. Фото: Фейсбук / Володимир Зеленський
Як зазначив Глава держави, що під час візиту до Лондона він мав "теплу й важливу" зустріч з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Сторони обговорили, зокрема, посилення України для закінчення війни справедливим миром з гарантіями безпеки.
Зеленський розповів, під час перемовин сторони обговорили:
Зустріч президента Володимира Зеленського із Премʼєр-міністром Кіром Стармером. Фото: Фейсбук / Володимир Зеленський
"Принципові слова підтримки від пана прем'єр-міністра й важливе рішення: сьогодні в нашій присутності було підписано кредитний договір між Україною та Великою Британією. Позика на посилення нашої обороноздатності, що буде погашена з доходів, отриманих від заморожених російських активів.
Гроші підуть на виробництво зброї в Україні. Саме так справедливо: платити повинен той, хто почав війну", – наголосив президент.
Він також висловив вдячність народові, уряду Сполученого Королівства за "таку велику підтримку від самого початку цієї війни".
"Щасливі, що маємо таких стратегічних партнерів й однакове бачення того, яким має бути впевненість у майбутньому для всіх", – додав Зеленський.
Що відомо про візит Зеленського до Великої Британії
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер прийме 2 березня в Лондоні українського президента Володимира Зеленського, а також понад десяток європейських лідерів. Сторони обговорюватимуть гарантії безпеки, які континент може запропонувати Києву в разі припинення вогню з росією.
Також Рубрика писала, що 1 березня президент України Володимир Зеленський після того, як залишив Сполучені Штати, де відбулася зустріч з президентом США Дональдом Трампом, прибув літаком до Великої Британії.
У ході візиту Глава Української держави зустрівся з британським прем'єром Кіром Стармером. Також 2 березня відбудеться зустріч Зеленського з королем Чарльзом ІІІ та зустріч європейських лідерів.
Окрім того, 1 березня Міністр фінансів України Сергій Марченко та Канцлерка казначейства Великобританії Рейчел Рівз підписали Угоду про надання Україні 2,26 млрд фунтів стерлінгів (близько 3 млрд доларів США). У церемонії підписання, яка відбулась в онлайн форматі, взяли участь Президент України Володимир Зеленський та Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
Кошти є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 загальним обсягом 50 млрд доларів США. Кредит буде обслуговуватися і погашатися за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від знерухомлених російських суверенних активів.
Нагадаємо, в рамках механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 Україна вже отримала 1 млрд доларів від США та 3 млрд євро від ЄС.
Ротація експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС через окуповані території України… Читати більше
За три місяці дії закону про добровільне повернення із СЗЧ до війська повернулися майже 21 100 військових. Термін добровільного… Читати більше
Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц заявив, що адміністрація Дональда Трампа хоче почути від… Читати більше
Естонія з 3 березня ввела заборону на в'їзд для 55 громадян Грузії за порушення прав… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив зміни до розподілу освітньої субвенції, які розширюють можливості професійного розвитку вчителів… Читати більше
Російська армія не вперше намагається вийти на кордон із Сумщиною під час дії операції ЗСУ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.