У чому проблема?
Підлітки не готові до фінансових викликів
Сучасний світ вимагає уміння правильно керувати власними фінансами. Проте підлітки часто не мають базових фінансових навичок. Вони не розуміють, як правильно витрачати гроші, накопичувати, захищати свої кошти від шахраїв.
Досвід першої взаємодії з грошима підлітки отримують ще в школі, коли починають розпоряджатися кишеньковими коштами. Якщо в цей період вони не отримають необхідних знань про фінанси, то у майбутньому можуть постати перед труднощами. Щоб цього уникнути, Міністерство освіти України ухвалило рішення запровадити курс "Підприємництво і фінансова грамотність" як обов'язковий для учнів 8-9 класів із 2025 року.
Яке рішення?
Фінансова грамотність у шкільній програмі
З 2025-2026 навчального року всі українські школярі середніх класів вивчатимуть основи фінансової грамотності. Це стане важливим кроком для підготовки молоді до дорослого життя.
Чому це важливо? Фінансова грамотність допомагає:
Доктор економічних наук Олексій Пластун наголошує, що навчання фінансової грамотності з раннього віку є своєрідною "вакцинацією" від майбутніх фінансових помилок. За його словами, підлітки без базових фінансових знань стають легкою мішенню для шахраїв.
Як це працює?
У багатьох країнах світу фінансову грамотність викладають ще з початкових класів. Наприклад:
Україна також впроваджує цей досвід у рамках Національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2030 року. Одним із важливих кроків стало створення сучасного підручника.
Видавництво "Ранок" розробило підручник "Підприємництво і фінансова грамотність", одним із авторів якого став Олексій Пластун. Він має понад 20 років досвіду в інвестиціях та трейдингу, працює аналітиком фінансових ринків.
Що робить цей підручник особливим?
Новий курс допоможе учням:
Міністерство освіти вже підготувало вчителів, які викладатимуть цей предмет у школах. Очікується, що програма допоможе українським учням отримати практичні знання та впевнено керувати своїми фінансами в майбутньому.
Фінансова грамотність у школах — це не просто ще один предмет, а можливість навчитися ухвалювати обґрунтовані фінансові рішення, уникати помилок і формувати впевненість у власному фінансовому майбутньому.
Навчити дітей раціонально розпоряджатися грошима — завдання, яке регулярно постає перед вчителями та батьками. І часто словесні пояснення працюють не так ефективно, як власні помилки. Зробити їх без реальної шкоди, проаналізувати та не втілювати в реальному житті допомагає українська гра "Життєвий капітал". Як вона навчає молодь фінансовій грамотності та в чому її користь, дізнавалася "Рубрика". Про все це читайте докладніше в нашому матеріалі "Грають та розумно витрачають гроші: як працює гра, що навчає дітей фінансовій грамотності".
Як повідомлялось, один із принципів відновлення — "будуй краще, ніж було". Він зокрема стосується і енергоефективності відновлених об'єктів, більшість з яких не були такими раніше. Проте чи дійсно українське законодавство в будівельній сфері вимагає, аби відновлені будівлі ставали енергоефективними? Відповідь на це запитання "Рубрика" знайшла у дослідженні Громадської мережі "Опора".
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з кардиналом Маттео Дзуппі в Посольстві України в Італії. Глава… Читати більше
У Львові розробили новий екскурсійний маршрут «Контур особистості на мапі Львова. Маршрут памʼяті Ірини Фаріон».… Читати більше
У двох музеях Туреччини запрацювали україномовні аудіогіди, повідомила перша леді України Олена Зеленська. Про це… Читати більше
Із тимчасово захоплених росіянами територій у межах ініціативи Президента Bring Kids Back UA вдалося повернути… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Глава… Читати більше
У Святошинському районі Києва внаслідок масованої атаки рф 24 квітня пошкоджені 54 багатоквартирних будинки, 723… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.