Між Чехією та Словаччиною через імпорт зерна з України фермери заблокували пункт пропуску на кордоні

Фото: Agrární komora České republiky
Прикордонний перехід між Чехією та Словаччиною "Годонін — Голіч" заблокували європейські фермери. Десятки тракторів перекрили рух, учасники протесту таким чином виступають проти безмитного імпорту товарів з-за меж Європейського Союзу, зокрема з України й Південної Америки.
Про це пише Reuters.
Повідомляють, що фермери скаржаться на надмірну бюрократію та несправедливу конкуренцію через дешевші імпортні товари, що, за їхніми словами, ставить їх у невигідне становище.
До акції також долучилися аграрії з Австрії та Угорщини. Протестувальники тримали плакати з написами:
- "Стоп зерну з України",
- "Зелений курс — глухий кут", критикуючи угоду між ЄС і південноамериканським блоком МЕРКОСУР.

Чеські мітингувальники з плакатами "Зелений курс — глухий кут" та "Стоп зерну з України"
Фото: Agrární komora České republiky
Окрім цього, фермери виступали проти безмитного імпорту зерна з України.
"Я змушений виконувати безліч зобов'язань, заповнювати купу паперів, реєстрацій тощо. Але водночас не можу продавати продукцію за тією самою ціною, за якою її завозять з України чи Південної Америки", — заявив один з учасників протесту чеський фермер Петр Халупка.

Фото: Agrární komora České republiky
Як зазначають у Radio Prague, чеські фермери не вирушили до Праги, а зібралися на міських площах і прикордонних переходах у всій країні.
Фермери очікують, що європейські політики врахують їхні вимоги та виключатимуть агропродукцію з угод із третіми країнами. Президент Аграрної палати Чехії Ян Долежал заявив, що експортери зазвичай використовують речовини, заборонені в Європі, передає Zoznam.
"У нас тут є заборона на використання певних засобів захисту рослин, ми не використовуємо антибіотики в такому обсязі, ми не використовуємо гормони, ці речі там використовуються дуже часто, і ми сприймаємо це як загрозу продовольчій безпеці наших країн і потенційну загрозу для споживача", — заявив Долежал.
Що відомо про інші протести фермерів
Нагадаємо, польські аграрії блокували кордон з Україною у кількох місцях з лютого по квітень минулого року. Тоді їхні вимоги стосувалися відмови уряду Польщі від Європейського зеленого курсу і блокади ввезення різних видів агропродукції з України.
На початку січня польські фермерські організації пікетували представництво Єврокомісії у Варшаві, протестуючи проти угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур і імпорту української агропродукції до Польщі.
Польські аграрії не виключають, що можуть повернутися до блокади польсько-українського кордону у випадку такої необхідності для відстоювання власних інтересів.
Водночас польський уряд вніс до переліку критичної прикордонну інфраструктуру, аби обмежити можливі спроби блокади українсько-польського кордону в майбутньому.

Як на Миколаївщині жінки відновили бібліотеку, яку понівечили окупанти: історія хабу "NOVOPETRIVSKA Вумен"

Миколаївський фермер створив "розумну" теплицю, що сама керує обігрівом та поливом

Україна через російську агресію втратила чверть посівних площ, – Український аграрний клуб
