Фото: enerhozbuttrans.com.ua
Про це пише "Рубрика" з посиланням на проєкт "Енергосвідомі".
У чому проблема?
Енергосистема України продовжує працювати в умовах підвищеного навантаження через наслідки російських атак. У зв'язку з цим ощадливе споживання електроенергії залишається актуальним викликом для кожного громадянина.
Яке рішення?
Експерти стверджують, що впровадження простих енергоощадних звичок може допомогти українцям скоротити витрати електроенергії до 20%, що не тільки знизить навантаження на енергосистему, а й зменшить цифри у платіжках.
Економія електрики – це не про відмову від комфорту, а про свідомий підхід до споживання. Розумне використання ресурсів допомагає зберегти не тільки власні кошти, а й значно допомогти роботі критично важливої інфраструктури: лікарень, транспорту, водо- та теплозабезпечення.
Як це працює?
Найпростіші зміни в повсякденному житті можуть мати вагомий ефект. Наприклад, вимикаючи світло при виході з кімнати чи повністю відключаючи електроприлади, коли вони не використовуються, можна помітно скоротити споживання.
Особливо важливо раціонально використовувати потужні електроприлади. У години пікового навантаження (з 7:00 до 11:00 та з 16:00 до 21:00) варто утриматися від одночасного ввімкнення бойлерів, пральних машин, обігрівачів та кондиціонерів. Натомість краще планувати використання цих приладів у нічний час або вдень, коли навантаження на систему менше.
За статистикою, найбільше електроенергії споживають:
Тому навіть такі прості звички, як вимикання техніки, коли вона не використовується, чи перехід на енергоефективні режими, здатні суттєво знизити загальні витрати електроенергії.
Більше інформації про ощадливе використання енергії та роботу побутових приладів шукайте на сайті ЕнергоСвідомі.
Нагадаємо, як писала "Рубрика" що з початку повномасштабного вторгнення росія атакує енергетичну систему України. Внаслідок обстрілів, руйнувань та окупації ми втратили чималу частину генерації та зіштовхнулись з дефіцитом електроенергії. Рішення — відновлювати енергосистему, але не такою, як вона була, а новою, кращою — децентралізованою.
Тож уряд запустив пакет програм енергетичної стійкості "ЕнергоСвідомі", які спонукають українців встановлювати енергетичні установки — як сонячні панелі чи вітряки — на своїх приватних або багатоквартирних будинках, а також на підприємствах. Читайте про це докладніше у нашому матеріалі: "ЕнергоСвідомі: які програми допомагають українцям стати енергетичнонезалежними".
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути ще 11 українських дітей… Читати більше
У Києві у галереї "Хлібня" Національного заповідника "Софія Київська" відкрилася експозиція унікальної колекції півників Васильківського майолікового… Читати більше
У Білому домі гостро відреагували на повідомлення ЗМІ про звільнення американського бізнесмена Ілона Маска з… Читати більше
У березні Україна експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж… Читати більше
Національний природний парк «Бойківщина» показав кадри з місцевим «карпатським єдинорогом». По це йдеться у повідомленні нацпарку, пише Рубрика.… Читати більше
Бойовий модуль українського виробництва Wolly з дистанційним керуванням та штучним інтелектом, на який встановлюється кулемет… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.