Про це заявив єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне, повідомляє Politico.
"Двадцять один із 30 критично важливих матеріалів, яких потребує Європа, може бути наданий Україною в рамках взаємовигідного партнерства", – розповів європейський посадовець.
При цьому Сежурне зауважив:
"Додаткова цінність, яку пропонує Європа, полягає в тому, що ми ніколи не будемо вимагати укладення не взаємовигідної угоди".
Деталі європейської угоди наразі не відомі.
Раніше голова Європейської ради Антоніу Кошта запевняв, що країни-члени ЄС не вимагатимуть від України жодних корисних копалин в обмін на надання їй допомоги.
"Протягом останніх трьох років, Європейський Союз був великим донором для підтримки України, і ми робимо це для України, для українців, а також для європейської безпеки, і ми не повертаємо собі нічого з природних ресурсів в Україні", — наголосив Кошта.
Тим часом президент США Дональд Трамп вже анонсував підписання американсько-української угоди про копалини. Для цього він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.
Що відомо про угоду щодо рідкісноземельних корисних копалин
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали, потрібні для електроніки в обмін на американську допомогу.
Своєю чергою Зеленський заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у добування українських рідкісноземельних мінералів в обмін на американську допомогу. Він каже, що вже обговорював це з американським президентом Дональдом Трампом у вересні 2024 року, а також вніс це у свій План перемоги як один із пунктів.
15 лютого стало відомо, що Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запропонувала Україні передати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини. Водночас президент Володимир Зеленський відмовився підписувати відповідний документ. Як зазначив український лідер, в угоді про рідкісноземельні метали не було вказано про гарантії безпеки для України.
Згодом повідомлялось, що адміністрація президента США, за даними ЗМІ, може спробувати укласти з Україною спрощену угоду щодо корисних копалин, щоб пришвидшити процес, а потім обговорити детальні умови.
А Володимир Зеленський закликав швидко та виважено працювати над угодами зі Сполученими Штатами. Зокрема, йдеться про угоди про рідкісноземельні метали й гарантії безпеки для України.
24 лютого Стефанішина повідомила, що угоду про корисні копалини майже узгодили, її хочуть підписати у Вашингтоні.
Зауважимо, "Рубрика" розповідала про рідкісноземельні елементи, запаси літію та інші мінеральні ресурси України та чому вони в центрі уваги під час війни.
У ніч на 25 лютого російські загарбники застосували проти України 213 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
25 лютого український Парламент проголосував за постанову про підтримку демократії в Україні, у якій ішлося,… Читати більше
6 березня столиця України стане епіцентром головних HR-дискусій року – у Києві відбудеться RAU HR… Читати більше
Міністерство стратегічних галузей промисловості України консолідує вітчизняну оборонну індустрію під єдиним брендом "Zbroya" для просування… Читати більше
З нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення вокаліст та гітарист ірландського гурту U2 Боно зачитав уривок… Читати більше
У ніч на 25 лютого внаслідок масованої російської атаки у Житомирській області є пошкодження та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.