fbpx
Сьогодні
12:11 25 Лют 2025

В Україні вітчизняну оборонну індустрію об'єднають під єдиним брендом "Zbroya"

Фото: Мінстратегпром

Міністерство стратегічних галузей промисловості України консолідує вітчизняну оборонну індустрію під єдиним брендом "Zbroya" для просування української зброї на світовий ринок.

Про це повідомляє "Мілітарний", пише Рубрика.

Яке рішення?

Як зазначають, уперше цей термін використав президент України під час презентації досягнень оборонного виробництва 24 лютого, у присутності 12 лідерів іноземних держав і 22 єврокомісарів.

Основна мета бренду – об'єднати всю українську оборонну продукцію під єдиним ім'ям, яке стане впізнаваним у світі. Українська оборонна індустрія здобула унікальний досвід сучасної війни та стала флагманом у виробництві новітньої зброї.

Як це працює?

На першому етапі бренд допоможе залучити кошти союзників у військово-промисловий комплекс, зокрема через виробництво зброї за «данською моделлю» та створення спільних підприємств.

У довгостроковій перспективі бренд зміцнить позиції для українських зброярів на світовому ринку озброєнь та сприятиме економічному розвитку країни. За даними міністерства, вже зараз основна частка зростання ВВП України припадає на оборонно-промисловий комплекс.

Логотип "Zbroya" – на всій українській зброї

Ріст спроможностей оборонного виробництва

Ріст спроможностей оборонного виробництва українського ОПК з 2022 по 2025 рік. Фото: Мінстратегпром

У міністерстві також розповіли, що воліли б бачити логотипи нового бренду на всій оборонній продукції українського виробництва. Його можуть вільно використовувати виробники як державного, так і приватного сектору.

Передбачається, що його можна буде наносити на вироблену в Україні оборонну продукцію, її упаковку тощо.

"Окрім виробників ОВТ до процесу створення зброї залучено величезну кількість наукових закладів, оборонних акселераторів, команд фахівців Military-tech тощо. Наша ідея полягає в тому, щоб об'єднати усіх їх єдиним брендом "Zbroya", зрозумілим кожному українцю і який буде пізнаваним за межами нашої держави", — розповіла заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Анна Гвоздяр.

Варто додати, що у межах проєкту міністерство завершує розробку спеціалізованого інформаційного порталу zbroya.gov.ua, який:

  • міститиме низку цифрових сервісів для виробників,
  • надаватиме необхідну інформацію,
  • забезпечить доступ до послуг щодо пільгового кредитування, лізингу, бронювання працівників та низки інших інструментів.

Нагадаємо, що за 2024 рік в межах проєкту ZBROYARI: Manufacturing Freedom український уряд залучив понад $1,5 млрд в українську оборонну промисловість від закордонних партнерів. Ці кошти пішли на виробництво артилерійських систем, дронів та іншого озброєння для Сил оборони.

Так, до ініціативи доєднались 9 країн світу: Данія, Канада, Нідерланди, Литва, Велика Британія, Швеція, Норвегія, Ісландія, США та Європейський союз. Держави виділяли або власні бюджетні кошти, або відсотки від заморожених російських активів.

З цієї суми, шляхом реалізації "данської моделі" використано більш ніж 500 млн доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: