fbpx
Сьогодні
Фото 15:30 25 Лют 2025

У Дніпровському районі будують найбільшу у столиці підземну школу: у чому рішення

English version here

Будівництво найбільшого у Києві протирадіаційного укриття на території ліцею "Фортуна" у Дніпровському районі. Фото: Суспільне Новини / Анна Сергієць

У Дніпровському районі Києва будують найбільше у місті протирадіаційне укриття, де зможуть навчатися й одночасно перебувати понад тисяча учнів. За пів року її мають добудувати.

Про це пише Суспільне, інформує Рубрика.

У чому рішення?

Як зазначають, будівництво протирадіаційного укриття необхідне через те, що найближче до ліцею бомбосховище — у сусідній школі, в понад 500 метрах.

"Повітряні тривоги перешкоджають навчальному процесу і через те, що ми йдемо в укриття довше, то це нам заважає", — каже учень 10 класу Роман Кудря.

Яке рішення?

Тому торік у вересні на території навчально-виховного комплексу № 183 "Фортуна" почали будувати найбільшу у місті підземну школу. У червні 2024 року провели аукціон зі зведення протирадіаційного укриття.

Як це працює?

Укриття розраховане на 1300 учнів. Це буде найбільша в Києві підземна школа, каже директорка ліцею "Фортуна" Тетяна Мінько.

"Дуже складно бачити, коли дітки біжать, а зверху атмосферу розбиває ракета, яка летить, і стоїть дуже великий гуркіт. А діти біжать до свого укриття, поглядаючи на небо. Тут (в укритті — ред.) будуть створені усі умови.

Тут будуть не просто навчатися — тут можна жити, тут можна спати. Тут буде повністю забезпечений весь цикл перебування і життєдіяльності людини. Зоновано для молодшої школи, для середньої, для старшої", каже керівниця закладу освіти.

Будівництво найбільшого у Києві протирадіаційного укриття

Фото: Суспільне Новини / Анна Сергієць

Згідно з тендером, тут мають:

  • провести демонтажні роботи,
  • встановити бетонні конструкції та обладнання,
  • облаштувати водопровід, каналізацію, опалення і вентиляцію.
Будівництво найбільшого у Києві протирадіаційного укриття

Фото: Суспільне Новини / Анна Сергієць

Також мають встановити пожежну сигналізацію, системи димовидалення й керування евакуацією. Окрім класів, тут будуть :

  • їдальня,
  • медпункт,
  • вбиральні,
  • кімнати для дозвілля.

Коли закінчиться війна в приміщенні підземної школи проводитимуть позакласну роботу, додає директорка.

Будівництво найбільшого у Києві протирадіаційного укриття

Фото: Суспільне Новини / Анна Сергієць

Це спортивні гуртки, змагання, виставки. Нині ж, за її словами, на будівництві, яке здійснюється коштом міського бюджету, виконано 32 відсотки робіт. Завершити планують у вересні цього року.

Нагадаємо, що у селищі Балабине, що неподалік Запоріжжя, відкрили вже четверту "підземну" школу області. Це сучасний навчальний заклад, розрахований на 1000 учнів, які зможуть навчатися у дві зміни.

Також у Харкові відремонтували протирадіаційне укриття. 345 школярів та 45 студентів міста матимуть змогу навчатися в цьому просторі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: