Фото: ВГО “Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу”
Про це повідомили у ВГО "Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу", пише Рубрика.
У чому проблема?
"Торік я поїхав у відрядження і не зміг вчасно полити овочі. Помічника не було, частина врожаю загинула. Тоді й задумався над автоматизацією догляду за рослинами", – розповідає автор ідеї "Розумна теплиця" Максим Нетудихата.
Яке рішення?
Втілити задум допоміг конкурс інноваційних проєктів "Blue Innovation Challenge", ініційований BOOST за підтримки ПРООН, ЄС та уряду Данії.
Проєкт Максима пройшов конкурсний відбір, і він став одним із семи переможців, отримавши грант у $10 000 на розробку системи автоматизації. Додатково він вклав 500 000 гривень у придбання нової теплиці розміром 10×80 метрів.
Як це працює?
Розроблення "розумної" теплиці почалася минулого року. В основі проєкту – система AquaSmart, що використовує:
Фото: ВГО "Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу"
Ця інновація спрямована на збереження водних ресурсів. Датчики розумної теплиці контролюють рівень вологості, дозволяючи використовувати води стільки, скільки потребують рослини, а не "на око", як раніше. Це допомагає:
Ще одна перевага – скорочення потреби у фізичній праці.
Фото: ВГО "Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу"
"Раніше хоча б одна людина мала залишатись на теплицях, щоб увімкнути полив, світло, обігрів. Влітку о шостій ранку вже людина повинна бути на роботі. А тепер взагалі людина не потрібна, ви самі можете все це ввімкнути-вимкнути", – говорить Максим.
Фото: ВГО "Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу"
Також система AquaSmart контролює:
Всі процеси можна регулювати через мобільний додаток, який розробили миколаївські айтішники.
Фото: ВГО "Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу"
"Тепер можу керувати всім зі смартфона. Навіть якщо я далеко, теплиця працює бездоганно. При сильному вітрі вона навіть сама закривається", – пояснює фермер.
Зараз у "розумній" теплиці росте перший експериментальний урожай редису. У традиційних теплицях фермер вирощує капусту, огірки, помідори та баклажани.
Нагадаємо, що Одеський регіон дедалі частіше демонструє інноваційний підхід до сільського господарства. Одним із нових напрямків стало вирощування батату, який уже завойовує серця гурманів і стає популярним не лише в меню ресторанів, а й на домашніх столах.
Також в Україні відбувся збір першого врожаю бавовни на тестових плантаціях. У 2025 році очікується збільшення посіву до 30 тисяч га.
Як писала "Рубрика", об'єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та який досвід слід перейняти з країн Європи, аби покрити зайві витрати й навіть отримати додатковий прибуток — розповідає "Рубрика". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Агровольтаїка — нове слово для українських фермерів. Чому це рішення, яке варто розвивати?"
Кабінет Міністрів продовжив термін перебронювання працівників та оновлення статусу критичності підприємств до 31 березня. Також… Читати більше
Киянин Олександр Гома встановив національний рекорд з плавання. Він без зупинки проплавав у басейні добу і подолав… Читати більше
Угорщина хоче, щоб Євросоюз виключив вісьмох осіб із санкційного списку проти росії. Тоді вона може… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Королівства Бельгія Бартом де Вевером і… Читати більше
Польща збільшить кількість інтернет-терміналів Starlink, що діють в Україні, для забезпечення стабільного зв'язку на фронті… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров у форматі відеозв’язку взяв участь у засіданні, яке об’єднало представників… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.