Фото: Reuters
Про це повідомляє служба новин ООН.
Як повідомляють, американську резолюцію:
Серед них п'ять європейських країн (Велика Британія, Франція, Греція, Словенія та Данія). Проти не виступив ніхто.
Водночас поправку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин", які пропонувала росія, не врахували.
"Цей варіант не називає росію агресором, а закликає "негайно припинити конфлікт"", – йдеться в повідомленні.
Раніше повірена у справах постійного представника США при ООН Дороті Ші заявила, що "цей проєкт резолюції є елегантним, символічним, простим першим кроком до миру".
"Дух Статуту ООН повторюють три короткі абзаци. Саме вони повинні, як і в 1945 році, підкреслити, що ця війна є жахливою. І що саме ООН може допомогти її припинити, що мир можливий", – додала Ші.
Вона зауважила, що Сполучені Штати почули європейських колег, які також заявляють, що хочуть міцного миру, "але не за будь-яку ціну". У цьому контексті було наголошено, що США також прагне міцного миру в Україні.
"Ми хотіли б нагадати колегам, що ця резолюція не є мирною угодою. Також вона не передбачає жодних витрат. Ця резолюція, скоріше, представляє шлях до миру", – резюмувала Ші.
Своєю чергою представник рф у ООН Василь Небензя обурився тому, що російські правки не були враховані, однак додав, що американська резолюція може стати "відправною точкою для подальших зусиль щодо мирного врегулювання".
Нагадаємо, як писала Рубрика, Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та її партнерами. росія та США проголосували проти.
У ній вказано, що повномасштабне вторгнення росії має "руйнівні й довгострокові наслідки" не лише для України, а й для інших регіонів та глобальної стабільності.
У підсумку Генасамблея ООН ухвалила обидві резолюції.
До тексту американської резолюції внесли поправки, які, зокрема, замінили слова "конфлікту між російською федерацією та Україною" – словами "повномасштабного вторгнення російської Федерації в Україну".
Після таких правок у залі знайшлося достатньо голосів за змінену американську резолюцію. При цьому рф проголосувала проти, США – утрималися.
Що відомо про американську резолюцію
Нагадаємо, як писала Рубрика, Сполучені Штати Америки запропонували власний проєкт резолюції Організації Об'єднаних Націй, пов'язаної з третьою річницею вторгнення росії в Україну: він значно відрізняється від варіанту, який підтримали у Європі.
Постійний представник росії в ООН Василь Небензя назвав проєкт США "хорошим кроком".
Держсекретар США Марко Рубіо стверджував, що ухвалення цієї резолюції має "допомогти припинити" війну в Україні. До речі, у новому документі також не згадуються окуповані українські території та російська агресія.
Варто додати, що США відмовились стати співавторами іншого проєкту резолюції від Євросоюзу та України, де ідеться про "повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну" міститься вимога до росії "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів".
Нагадаємо, що путін вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.
Щороку в березні наш інформаційний простір заповнюється привітаннями "зі святом весни", "зі святом краси" або,… Читати більше
Диктатор російської федерації володимир путін розпочав війну проти України з надією на швидку перемогу: це… Читати більше
Під час першої зустрічі американської та російської делегацій у Саудівській Аравії обговорювали готовність рф до… Читати більше
Власну угоду щодо використання рідкісноземельних матеріалів Україні запропонував Європейський Союз: вона має бути вигідніша від… Читати більше
У день третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну президент США Дональд Трамп заявив, що… Читати більше
Інсталяція “Серце України” на Південному залізничному вокзалі в Києві транслюватиме імена тих, кого забрала війна.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.