Фото: Радіо свобода
У Празі відбувся мітинг на підтримку України, у якому взяли участь Президент Чехії Петр Павел, радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук і діти, повернені з російської депортації, зазначається у публікації.
Фото: Офіс Президента
Захід зібрав 40 тисяч осіб.
У межах інформаційної кампанії "Викрадені голоси" та ініціативи Президента України Bring Kids Back UA Дар'я Герасимчук закликала докладати максимум зусиль, щоб кожна дитина, яку викрала Росія, якнайшвидше повернулася додому.
"Ми тут для того, щоб світ почув голоси тих дітей, яких Росія досі утримує в депортації. Ми тут, щоб нагадати: всіх українських дітей необхідно повернути додому", – наголосила Герасимчук.
"Радіо Свобода" пише, що люди вийшли на Староміську площу, мітинг мав назву "Разом за Україну".
Фото: Радіо свобода
Учасники закликали "показати світові, що ми стоїмо за Україною і будемо стояти за нею стільки, скільки буде потрібно".
"Окрім того, що Україна заслуговує на славу, бажаю їй скорішого миру – гідного, справедливого миру. Для того, щоб Україна мала майбутнє, яке вона може обирати, чи в межах Європи, чи в межах НАТО, але вона повинна обирати його сама, а Росія не має мати змоги визначати її майбутнє", – сказав Петр Павел зі сцени.
Він закликав не маніпулювати заявами про те, що Україна могла "спровокувати" російську агресію. Президент Чехії наголосив, що тут чітко зрозуміло, хто агресор та порушив міжнародне право, а хто є жертвою.
Фото: Радіо свобода
Посол України в Чехії Василь Зварич зазначив, що голоси мітингувальників мають бути почуті "і у Вашингтоні, і у Москві".
"І цей голос говорить, що Україна – вільна, незалежна, європейська держава. А український народ має суверенне право бути членом європейського Союзу та НАТО", – наголосив він.
Напередодні мітингу українська делегація разом із послом України зустрілася із заступником міністра закордонних справ Яном Маріаном. Також відбувся закритий показ документального фільму "Понівечене дитинство" для дипломатів з понад 30 країн світу.
Фото: Радіо свобода
Бельгія
Фото: Радіо свобода
Крім того, демонстрація на підтримку України відбулась і у Брюсселі.
Фото: Радіо свобода
"Кілька тисяч людей прийшли до центру міста з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії до України", – пише Радіо Свобода.
Фото: Радіо свобода
Як повідомлялось, у суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну відбулася масова акція.
Окрім того, у переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся мітинг на підтримку України. Також понад 10 тисяч людей зібрались в неділю в Парижі на площу Республіки та пройшли маршем до площі Бастилії, де відбувся мітинг. Окрім того у Люксембурзі відбувся марш та мітинг української громади, організований асоціацією LUkraine.
Австралія запровадила найбільший пакет санкцій проти росії з лютого 2022 року. Обмеження для російської федерації… Читати більше
До третіх роковин повномасштабного вторгнення росії у столиці відкрили першу частину Меморіалу українським розвідникам. Про… Читати більше
Выбор ЧПУ станка – это стратегическое решение для любого производства, связанного с обработкой металла, дерева,… Читати більше
Данія виділить 405 мільйонів крон ($56,8 мільйона) на гуманітарну допомогу та зусилля із відновлення в… Читати більше
Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше
У ніч проти 24 лютого Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.