Про це написала віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина в соцмережі X, передає Рубрика.
За її словами, переговори минули "дуже конструктивно" і майже всі ключові деталі вдалося узгодити. Однак Стефанішина заявила, що команди зобов'язалися швидко завершити узгодження документа, щоб можна було його підписати.
"Ми сподіваємося, що лідери США та України якнайшвидше підпишуть і схвалять його у Вашингтоні, щоб продемонструвати нашу відданість на десятиліття вперед", — додала вона.
Напередодні, 23 лютого, спеціальний посланець США Стів Віткофф також заявляв, що очікує укладення угоди між Вашингтоном і Києвом щодо корисних копалин уже цього тижня.
Зазначимо, що ввечері 23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що він разом із віцепремʼєр-міністеркою — міністеркою з економіки Юлією Свириденко та віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністеркою юстиції Ольгою Стефанішиною долучився до «важливої розмови» з американськими партнерами щодо угоди.
Від американської сторони були міністр фінансів Скотт Бессент і радник президента США з нацбезпеки Майкл Волц, їхні команди й представник команди віцепрезидента США Джей Ді Венса.
"Просуваємося в роботі. Конструктивна розмова. США — наші партнери і ми вдячні американському народу, вдячні за двопартійну підтримку — ви з нами всі три роки вторгнення росіян", — зазначив Єрмак.
Що відомо про угоду щодо рідкісноземельних корисних копалин
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали, потрібні для електроніки в обмін на американську допомогу.
Своєю чергою Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів. Однак не планує "віддавати" свої ресурси, а пропонує взаємовигідне партнерство.
Також Глава держави заявляв, що Україна відкрита до американських інвестицій у добування українських рідкісноземельних мінералів в обмін на американську допомогу. Він каже, що вже обговорював це з американським президентом Дональдом Трампом у вересні 2024 року, а також вніс це у свій План перемоги як один із пунктів.
15 лютого стало відомо, що Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запропонувала Україні передати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини. Водночас президент Володимир Зеленський відмовився підписувати відповідний документ.
Як зазначив український лідер, в угоді про рідкісноземельні метали не було вказано про гарантії безпеки для України.
Згодом повідомлялось, що адміністрація президента США, за даними ЗМІ, може спробувати укласти з Україною спрощену угоду щодо корисних копалин, щоб пришвидшити процес, а потім обговорити детальні умови.
А Володимир Зеленський закликав швидко та виважено працювати над угодами зі Сполученими Штатами. Зокрема, йдеться про угоди про рідкоземельні метали й гарантії безпеки для України.
Зауважимо, "Рубрика" розповідала про рідкісноземельні елементи, запаси літію та інші мінеральні ресурси України та чому вони в центрі уваги під час війни.
Президент Франції Еммануель Макрон перебуває з візитом у США. Він прибув до Білого дому для… Читати більше
Вчора, 23 лютого, у тимчасово захопленому Приморську Запорізької області здетонував вибуховий пристрій у кабінеті так званого керівника… Читати більше
Уряд Великої Британії у понеділок, 24 лютого, оголосив про найбільший пакет санкцій проти Росії з… Читати більше
У Львові 20 лютого під час засідання сесії міської ради ухвалили схему екологічної мережі громади,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну від російських загарбників, загинув актор Олексій Самойленко. Про це в своєму… Читати більше
"Матвіївський зелений борщ із бичками"занесуть до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Він стане першим… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.