Фото: Миколаївська ОВА
Про це інформує Рубрика з посиланням на Укрінформ.
"Наразі у переліку Національної нематеріальної культурної спадщини України немає жодного елементу, занесеного від Миколаївщини. На жаль, ми втратили більшість їх носіїв, та й на місцях немає кому займатися їх пошуками. Але це треба виправляти.
Тож зараз ми активно працюємо над тим, щоб занести до цього переліку "матвіївський борщ із бичками", який є нашим надбанням. Він, разом з іще 12 іншими елементами, є у складі регіонального списку нематеріальної культурної спадщини", – повідомила начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Олена Буберенко.
Фото: Миколаївська ОВА
За її словами, саме по "матвіївському борщу" є носії, є облікові картки, тож є всі підстави для того, що вже незабаром він поповнить Національний перелік.
Фото: Миколаївська ОВА
"Ми намагалися внести туди наш «таврійський розпис», який сьогодні набув великої популярності не лише у нашому регіоні, а й за його межами. Але це не вдалося через те, що він наразі не має наукового підґрунтя, яке б свідчило, що це саме місцеве надбання, адже слово "таврійський" має більш широке значення.
Тож нам запропонували його перейменувати, але наразі він уже став брендом Миколаївщини, тому це недоцільно. Або треба чекати декілька поколінь, щоб це стало можливим", – зауважила очільниця управління.
Вона також зазначила, що є ще один цікавий обряд – "водіння Кози" у Кривоозерській громаді, який міг би претендувати на входження до Національного переліку. Але коли почалася війна, його носії виїхали за межі області, тому наразі відтворити його неможливо.
Фото: Миколаївська ОВА
Варто зазначити, що секрети приготування "матвіївського зеленого борщу" місцеві господині передають із покоління в покоління. Основним його інгредієнтом є річкові бички, які смажать заздалегідь.
А ще його особливість у тому, що хоч до нього і додають томати, але називають "зеленим" через наявність щавлю та багато зелені. Серед обов'язкових продуктів також рожевий буряк, картопля, квасоля, варені нарізані яйця, селера, морква та цибуля.
Довідка
Борщ – це основна перша страва української кухні. 1 липня 2022 року Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини вніс український борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Нагадаємо, відомий кухар Євген Клопотенко запропонував створити музей культури приготування українського борщу у Києві.
Як повідомлялось, в Японії український борщ отримав престижну нагороду "Найкраща національна страва".
Також Рубрика писала про 10 фактів про борщ, які вас здивують. І три смачні рецепти. Детальніше читайте в матеріалі "Культурна перемога України."
У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення близько 40 тисяч українців повністю або частково втратили… Читати більше
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що за три роки від початку повномасштабного вторгнення росія здійснила понад… Читати більше
У Харкові 24 лютого в метрополітені відбувся концерт-реквієм у пам’ять про загиблих захисників і захисниць… Читати більше
Президент Франції Еммануель Макрон перебуває з візитом у США. Він прибув до Білого дому для… Читати більше
Вчора, 23 лютого, у тимчасово захопленому Приморську Запорізької області здетонував вибуховий пристрій у кабінеті так званого керівника… Читати більше
Уряд Великої Британії у понеділок, 24 лютого, оголосив про найбільший пакет санкцій проти Росії з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.