Фото: Телеграм / FEDOROV
Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив під час Defence Tech Innovation Forum від кластера оборонних технологій Brave1, передає Суспільне.
У чому проблема?
Керівниця кластера Brave1 Наталія Кушнерська розповіла, що в Україні не вистачає виробничих потужностей для виготовлення вибухівки. За її словами, до цього проєкту намагатимуться залучити інвестиції, але вже є команди, які виготовляють боєприпаси до дронів.
"Була зроблена велика робота по боєприпасах для БПЛА минулого року. У нас з'явилося понад 150 кодифікованих різних боєприпасів до безпілотників. Зараз одна з основних задач — донести до фронту, що є такі спроможності, є такі боєприпаси. Я сподіваюся, що вони їх протестують. І відповідно на фронті наші хлопці та дівчата перестануть споряджати боєприпаси, або будуть мати змогу замовляти різні снаряди, які потрібні під різні місії", – сказала посадовиця.
Яке рішення?
Як раніше повідомляв очільник відомства, ще у вересні минулого року Кабінет міністрів спростив процедуру оформлення документів для виробників вибухових речовин та детонаторів.
"Щоб збільшити обсяг і пришвидшити виробництво українських боєприпасів, убиваємо всю бюрократію для виробників. Компанії зможуть виробляти, купувати та імпортувати вибухові речовини й компоненти без дозволів та ліцензій", – йдеться в повідомленні.
Тепер же, зі слів міністра, для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів.
Як це працює?
Як зауважив очільник відомства:
"Гранти — це найкращий підхід, і ми дуже швидко це запустимо. Президент ще пів року тому поставив задачу знайти кошти, тому вони вже виділені", розповів Федоров.
Він зазначив, що держава розробила програму, яка дозволить приватним компаніям, які виготовляють порох, доєднуватись до проєкту. Одне з головних завдань — безпечно розташувати такі підприємства, й наразі для цього це створюють додаткову програму.
"Вимоги для отримання ліцензії, за замовчуванням створити безпечні умови для виробництва. Воно повинно бути якомога далі від проживання людей, певні умови щодо безпеки. Ці умови будуть створені", сказав очільник Мінцифри.
У Федорова запитали, де українським виробникам шукати сировину, враховуючи світову проблему із нестачею речовин для виробництва вибухівки.
"Наші підприємці мають різні технології, щодо виробництва. І вони розуміють, де брати, і що потрібно додатково в ланцюжку побудови для виробництва. Тому, дивіться, немає проблеми, яку не можуть вирішити українські підприємці. Окрім цього вітчизняні компанії працюють над інноваційними видами вибухівки", відповів очільник відомства.
Нагадаємо, що українські розробники компанії Pars представили модель крилатої ракети "Трембіта". Вона коштує 4 тисячі доларів та має дальність до 150 кілометрів.
Також французька компанія Thales International SAS, яка спеціалізується на розробці інформаційних системи для авіакосмічного і військового, та "Українська оборонна промисловість" підписали угоду про розбудову спільного підприємства.
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.