Не тільки ракета "Трембіта": на виставці озброєнь вперше показали дрон "Булава" та іншу сучасну техніку

Фото: Мінцифри
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту – від дронів і РЕБ до ракет та бойових модулів, а також тренувальних систем для військових. Тут уперше показали українську дрон-ракету "Трембіта", а також представили безпілотний розвідувально-ударний комплекс "Булава" вітчизняного виробництва.
Про це повідомили пресслужба Мінцифри й Telegram-канал Армія ТV.
Українські виробники показали, чим буде воювати світ уже в найближчому майбутньому.
"Понад 3 000 учасників із 40 країн світу обʼєдналися на наймасштабнішій події української індустрії оборонних технологій — Defense Tech Innovations Forum 2025. Виробники, інвестори, науковці, представники топових компаній та урядів дізнавалися про геймченджери війни від українських розробників й обговорювали майбутнє військових технологій", наголосили у відомстві.

Фото: Мінцифри
Другого дня провели масштабну виставку оборонних технологій, де представили сотні геймченджерів війни — від БпЛА та РЕБ до ракет і тренувальних систем для військових. Також 29 команд запітчили проєкти перед світовими інвесторами. Серед найцікавіших:
- інструмент на базі ШІ для аналізу фото з БпЛА,
- програмне рішення для покращення ефективності ураження цілі вогневими засобами.

Фото: Мінцифри
Також на технологічному форумі розробники представили український дрон-камікадзе "Булава". Цей безпілотний авіаційний комплекс створили на запит українських військових для ударів по важливих об'єктах російських окупантів.
До комплексу входять:
- дрони-камікадзе,
- наземна станція управління,
- ретранслятори,
- засоби розвідки, які дозволяють автономно виконувати бойові завдання.
Дрон-камікадзе "Булава" має Х-подібне оперення та оснащується бойовою частиною різних типів масою 3,6 кг. Найчастіше використовують кумулятивно-термобаричну бойову частину українського виробництва.
"Булава" виконує політ на швидкості близько 100 км/год. При довжині 1,5 м та розмаху крил 1,6 м безпілотник може перебувати у повітрі до 50 хвилин, максимальна висота польоту – 2 км.
Завдяки Х-подібному оперенню "Булава" має високу маневровість. Наразі вже підтверджено ураження дроном ворожих об'єктів на відстані 55 кілометрів від точки запуску.
Також, на виставці форуму вперше зблизька показали український дрон-ракету "Трембіта". Ця українська ракета летить зі швидкістю до 400 км/год і дістає стратегічні цілі противника.

Фото: Мінцифри
Розробники кажуть, що може дістати й до Москви.
Окрім того, на форумі показали дрононосець – "син" авіаносця, який несе на собі дрони.
На виставці можна було побачити наземний дрон-камікадзе, в якого замість коліс стоять міни ТМ-62.
А ще на форумі вітчизняні зброярі показали дистанційно керований бойовий модуль Wolly 7,62, який призначений для виконання бойових та розвідувальних завдань у складних умовах.
Модуль оснащено кулеметом калібру 7,62, максимальна дальність ураження до 1000 метрів. Має ручне та автоматичне наведення на ціль. Wolly зручно транспортувати, він порівняно легкий – без урахування боєкомплекту важить 30 кг.
Заряду акумуляторів вистачає до 5 діб роботи. Модуль має ШІ для розпізнавання живої сили й техніки, а дальність зв'язку – до 100 метрів.
Нагадаємо, що в України на сьогодні є лазерна зброя, її назва – "Тризуб", а також розвивається проєкт із застосування дрона-"матки" з двома FPV.

Українські оператори безпілотних систем вперше уразили північнокорейську САУ Koksan

Фон дер Ляєн запевнила Келлога, що Європа готова збільшити виробництво та витрати на оборону ЄС і України

"Укроборонпром" разом з французькою оборонною групою створить спільне підприємство

У Британії офіційно представили комплекс ППО Gravehawk, створений спеціально для України
