Фото: Shutterstock.com
Про це пише Bloomberg, покликаючись на власні джерела, інформує Рубрика.
Зазначається, що у ЄС наразі обговорюють, яким чином ці активи можна використати як заставу для запланованої Міжнародної претензійної комісії, яка повинна визначити розмір компенсації за завдані збитки внаслідок російської агресії.
Агентство вказує, що активи можуть бути конфісковані, якщо москва відмовиться відшкодовувати збитки, а вартість конфіскованих активів буде компенсована зобов'язаннями росії щодо відшкодування збитків у потенційній мирній угоді.
Інший варіант, який обговорюється, передбачає, що Європейський Союз уповноважить країни-члени конфіскувати суверенні активи рф, щоб компенсувати руйнування енергетичної інфраструктури України.
Наразі вивчається, чи можливо це зробити за рішення Міжнародного кримінального суду.
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, посилаючись на Reuters, що росія може погодитися віддати свої заморожені в Європі активи на 300 мільярдів доларів на відновлення України, щоб укласти з нею угоду, однак вимагатиме, щоб гроші пішли й на відбудову окупованих росіянами територій.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
25 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Нагадаємо, в грудні Україна та ЄС підписали меморандум про кредитну угоду щодо залучення до 35 мільярдів євро макрофінансової допомоги, а Вашингтон оголосив про надання позики у 20 мільярдів доларів.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.