fbpx
Сьогодні
11:34 22 Лют 2025

Серед фахівців протимінної діяльності в Україні понад третина – жінки

Фото: Міноборони

На тлі бойових дій в Україні частка жінок, залучених до протимінної діяльності, нині становить понад 35%.

Про це повідомив начальник управління протимінної діяльності, заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський.

"Наша мета — забезпечити рівні можливості для всіх, включаючи жінок, людей з інвалідністю та представників різних соціальних і культурних груп. Наприклад, нині частка жінок, залучених до протимінної діяльності, становить понад 35%", — сказав він.

жінки ДСНС

Фото: ДСНС

Голова ДСНС України Андрій Даник розповідав, що жінки працюють у кожному підрозділі рятувальників.

"Ми підтримуємо політику гендерної рівності. Жінок у нашій системі багато, і вони — у кожному підрозділі", — сказав він.

Минулого року глава ДСНС зазначав, що понад 12 тисяч жінок працюють у системі ДСНС по всій Україні. Даник зазначив, що в ДСНС є працівниці-саперки, хоча наразі їхня кількість не дуже велика.

жінка ДСНС

Фото: ДСНС

Також виявилося, що саме операторки безпілотних систем "чудово справляються із покладеними на них функціями".

жінка ДСНС

Фото: ДСНС

Окрім того, у ДСНС працює пілотеса гелікоптера. Даник зазначив, що це вперше за всю історію ДСНС, коли дівчина почала керувати гелікоптером.

Варто додати, ще у квітні минулого року міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що залученість жінок у діяльності операторів протимінної діяльності вже становлять 30%. Україна прагне збільшити участь.

Нагадаємо, "Рубрика" розповідала про добровольче жіноче формування в Рівненській області, яке готується до боротьби з пожежами та надзвичайними ситуаціями. Для чого це рішення і як його втілили — у нашому тексті.

Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Якщо ж ви також замислювалися про роботу у цій галузі, "Рубрика" розповідає про те, як цивільним долучитися до гуманітарного розмінування.

Також в Україні презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", який має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів, залучивши для цього жінок та чотирилапих помічників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: