Фото: Риа Новости
Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, пише Рубрика.
Видання нагадує, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, США та їхні союзники заблокували 300-350 млрд доларів суверенних російських активів, здебільшого європейських, американських і британських державних облігацій, що зберігаються в європейському депозитарії цінних паперів.
Три неназваних джерела Reuters стверджують, що в Москві розглядають використання значної частини заморожених активів для відновлення України в рамках можливої мирної угоди.
Один зі співрозмовників видання уточнив, що росія може погодитися на передачу "двох третин" заморожених активів на відновлення України "за умови наявності гарантій звітності". Частину, що залишиться від 300 млрд доларів, Москва нібито хоче спрямувати на відновлення тимчасово окупованих територій.
Також джерела Reuters звернули увагу, що важливо обговорити, які компанії отримають майбутні контракти на відновлення. Інший співрозмовник додав, що росія в будь-якому разі вимагатиме розморожування заморожених активів у рамках поступового зняття санкцій.
Водночас поки що незрозуміло, чи обговорювали таку ініціативу на зустрічі між американськими та російськими чиновниками в Саудівській Аравії, яка відбулася цього тижня.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
25 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Нагадаємо, в грудні Україна та ЄС підписали меморандум про кредитну угоду щодо залучення до 35 мільярдів євро макрофінансової допомоги, а Вашингтон оголосив про надання позики у 20 мільярдів доларів.
На Покровському на сьогодні напрямку тривають важкі бої: російські війська намагаються розвивати наступ, користуючись чисельною… Читати більше
Напередодні, 21 лютого, в межах свого візиту до Вашингтона міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував новий раунд перемовин між Вашингтоном та Москвою у Саудівській… Читати більше
Сполучені Штати Америки запропонували власний проєкт резолюції Організації Об'єднаних Націй, пов'язаної з третьою річницею вторгнення… Читати більше
На фронті минулої доби, 21 лютого, було зафіксовано 90 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
У ніч на 22 лютого російські загарбники застосували проти України 162 безпілотники. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.