Міноборони допустило до використання у ЗСУ гексодрон-логіст “Тесля”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України логістичний наземний роботизований комплекс "Тесля". Кожне колесо робота має окремий двигун.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони, передає Рубрика.

"Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України логістичний наземний роботизований комплекс "Тесля"", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, робот "Тесля" виготовили на українському підприємстві, й він призначений для перевезення різних вантажів на передовій.

Фото: Міноборони

У відомстві зазначають, що кожне колесо гексодрона має окремий двигун.

НРК здатний продовжувати рух навіть після того, як частину двигунів або коліс зазнають уражень. Шестиколісне шасі дозволяє зменшити тиск на поверхню ґрунту, чим зменшує ризик ураження протипіхотними мінами.

У пресслужбі також повідомили, що згаданий гексодрон може:

  • долати пагорби та траншеї,
  • здійснювати так званий "танковий" розворот на місці.

Повідомляється, що його колеса можуть бути обладнані безповітряними шинами, які виконують завдання навіть після пошкодження.

"Наземний роботизований комплекс «Тесля» поміщається у кузов військового пікапа чи мікроавтобуса.

Може перевозити до двох центнерів вантажу. Обладнаний швидкозмінним акумулятором, який можна дуже швидко замінити у польових умовах", – повідомили в Міноборони.

Як повідомлялось, оборонне відомство кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони України наземні роботизовані комплекси Spextr різних модифікацій. Комплексами керуватимуть дистанційно та застосовуватимуть їх для зменшення ризиків для людини.

Нагадаємо, що українська компанія "Роботизовані Комплекси" представила новий наземний дрон "Плющ" з 10-метровою щоглою, яка може нести ретранслятор та системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Також логістичний наземний дрон "Мураху" з нуля розробила тернопільська компанія "Роботизовані Комплекси". Працювати над створенням платформи розпочали у жовтні 2022 році. Виробник мав на меті випустити універсальний роботизований комплекс, подібний до закордонних за тактико-технічними характеристиками, однак суттєво дешевший.

Окрім того, українська компанія Frontline анонсувала масштабування виробництва роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 "Буря". Це дозволить суттєво знизити ризики для операторів, оскільки вони зможуть керувати зброєю дистанційно з укриття.

Свіжі дописи

  • Новини

Глава МЗС Польщі привіз до США “Шахед”, який збили українські оборонці

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

З реєстру виключили чотири непрацюючі індустріальні парки: рішення Уряду

 21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Львові над могилами українських Героїв у небо запустять промені пам’яті

До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Укрзалізниця запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні

З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У грецьких Салоніках до річниці вторгнення рф в Україну відкрили виставку “Покоління війни”

До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

З січня рейтинг Зеленського підвищився до 65%. Проте Залужному довіряють більше

Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.