Фото: depositphotos
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Рубрика.
"Кремль, ймовірно, намагається представити Китайську Народну Республіку (КНР) як таку, що більше поділяє його позицію щодо війни в Україні, ніж КНР готова публічно заявити", – йдеться у звіті ISW.
Міністр закордонних справ росії сергій лавров зустрівся з очільником МЗС Китаю Ван Ї на саміті міністрів закордонних справ G20 у Південній Африці 20 лютого.
В офіційному повідомленні Міністерства закордонних справ росії зазначено, що Ван Ї підкреслив, що підхід КНР до вирішення війни в Україні зосереджений на усуненні "першопричин війни".
При цьому, вказують аналітики, офіційне повідомлення МЗС КНР про цю зустріч суттєво відрізняється і стверджує, що лавров заявив, що росія, а не КНР, прагне усунути "першопричини війни".
"Ймовірно, цілеспрямована помилка МЗС Росії відображає спробу рф повністю узгодити позицію КНР щодо війни зі своєю власною, щоб зміцнити свій міжнародний авторитет і сформувати внутрішньоросійське сприйняття відносин Росії з Китаєм", – зазначають аналітики ISW.
У звіті зазначають, що російські офіційні особи чітко визначили "першопричини" війни як нібито порушення НАТО зобов'язань не просуватися на схід у районах поблизу російського кордону, що свідчить про те, що кремль і надалі прагне нав'язувати свою волю та інтереси безпеки Сполученим Штатам і Європі і не зацікавлений у компромісі цій вимозі.
Ключові висновки ISW :
Китай декларує нейтралітет щодо російсько-української війни, уникає публічного визнання Росії агресором, а України – жертвою нападу і заявляє, що не допомагає жодній зі сторін. При цьому Пекін продовжує надавати Москві політичну й дипломатичну підтримку у протистоянні із західними державами та різко збільшив торгівлю з РФ товарами подвійного призначення, великою мірою завдяки чому Росія здатна виробляти зброю і продовжувати агресивну війну.
А нещодавно в МЗС Китаю зазначили, що країна останнім часом бачить наростання імпульсу до діалогу та мирних переговорів для завершення війни в Україні і підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру.
Нагадаємо, головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім та глава МЗС Китаю Ван І зустрілися на полях Мюнхенської конференції з безпеки та зробили спільну заяву щодо війни в Україні.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше
21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.