Фото: X / Secretary Marco Rubio
Про це Рубіо сказав в інтерв'ю журналістці Кетрін Геррідж, яке публікує пресслужба Держдепу США, передає Рубрика.
На запитання, що він подумав, коли Трамп назвав Зеленського "диктатором без виборів", Рубіо відповів, що "Трамп дуже засмутився через президента Зеленського", зокрема через відсутність подяки за американську допомогу та відмову підписати угоду щодо українських корисних копалин.
"У нас була розмова з президентом Зеленським…Ми обговорили це питання про права на корисні копалини і пояснили їм: "Послухайте, ми хочемо бути з вами у спільному підприємстві – не тому, що ми намагаємося вкрасти у вашої країни, а тому, що ми вважаємо це гарантією безпеки", – зазначив держсекретар.
За його словами, Зеленський висловив бажання укласти цю угоду, але додав, що її "потрібно провести через законодавчий процес".
"Через два дні я прочитав, що Зеленський заявив: Я відкинув угоду, я сказав їм, що ні за що, що ми не будемо цього робити. Але на тій зустрічі все було не так. Тож ви починаєте засмучуватися через те, що хтось каже", – сказав Рубіо.
Він зазначив, що хотів би бачити "якийсь рівень вдячності" за турботу з боку США, а не звинувачення Трампа в тому, що він "живе у світі дезінформації".
Рубіо назвав такі коментарі Зеленського "дуже контрпродуктивними".
Він також переконаний, що Трамп готовий працювати над досягненням миру, "тому що йому небайдужа доля України".
"І він сподівається, що Зеленський буде партнером у цій справі, а не кимось, хто робить повідомлення у відповідь, намагаючись запудрити нам мізки. Це не буде продуктивним", – резюмував Рубіо.
Рубіо стверджує, що не тільки Дональд Трамп "роздратований" через Володимира Зеленського, а його попередник Джо Байден нібито також критикував українського лідера.
"Джо Байден [теж] мав роздратування щодо Зеленського. Не слід забувати про статті в газетах про те, як він лаяв його в телефонних розмовах, бо Зеленський замість того, щоб сказати "дякую" за нашу допомогу, одразу ж починає писати повідомлення, про те, чого ми не робимо або чого він не отримує", — каже він.
За даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа спершу запропонувала Україні надати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини країни, проте президент Володимир Зеленський відмовився підписувати документ.
Це в останні дні призвело до різких заяв з боку Трампа, який зокрема назвав Зеленського "диктатором без виборів".
Водночас нещодавно стало відомо, що США передали Україні новий варіант угоди про розробку корисних копалин, яка враховує деякі зауваження Києва і має більше шансів на укладання.
Зауважимо, "Рубрика" розповідала про рідкісноземельні елементи, запаси літію та інші мінеральні ресурси України та чому вони в центрі уваги під час війни.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше
21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.