fbpx
Сьогодні
09:24 20 Лют 2025

Трамп заявив, що планує відновити угоду щодо рідкоземельних мінералів

English version here

Фото: ZUMAPRESS.com

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про свій намір відновити угоду щодо рідкісноземельних мінералів з Україною, попередивши, що в іншому разі президент Володимир Зеленський може бути "не надто щасливий".

Про це повідомляє CNN.

"Я думаю, що я відновлю цю угоду. Так, я думаю, що я збираюся відновити цю угоду, ви знаєте, ми побачимо, що станеться, але я збираюся відновити її, інакше він (Зеленський – ред.) буде не надто щасливий", – сказав Трамп.

Глава Білого дому також висловив обурення стосовно того, як в Україні прийняли міністра фінансів США Скотта Бессента під час його нещодавнього візиту до Києва, де Україна відхилила угоду щодо рідкісноземельних копалин.

"Скотт Бессент дійсно поїхав туди, і з ним поводилися досить грубо, тому що, по суті, вони сказали йому "ні", а Зеленський спав і не міг зустрітися з ним. Він поїхав туди, щоб підписати документ, і повернувся з порожніми руками. Вони не підписали документ", зауважив Трамп.

Однак маємо зазначити, що Зеленський зустрічався з Бессентом і є навіть світлина з їхньої зустрічі.

Зеленський зустрічався з міністром фінансів США Бессентом

Зеленський зустрічався з міністром фінансів США Бессентом. Фото: ОПУ

Як пише Reuters, Адміністрація президента США Дональда Трампа може спробувати укласти спрощену угоду з Україною про корисні копалини, щоб швидко укласти угоду. Потім обговорюватимуться детальні умови, наприклад, якою частиною величезних ресурсів України володітимуть США.

Плани змінилися після того, як минулого тижня президент України Володимир Зеленський відхилив детальну пропозицію США, згідно з якою Вашингтон отримав би 50% найважливіших корисних копалин України, включно з графітом, ураном, титаном і літієм, який є ключовим компонентом в акумуляторах електромобілів.

Тепер досягнення повної угоди займе час, кажуть джерела. Але Трамп хоче, щоб пакт з Україною було укладено до того, як потенційно дозволити більшу військову підтримку США Києву або рухатися вперед зі спробою посередництва в офіційних мирних переговорах між Україною і росією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: