Фото: Photo by Tia Dufour
Про це пише Reuters з покликанням на джерела.
Це сталося після того, як президент Володимир Зеленський минулого тижня не погодився на попередню версію угоди, за якою Вашингтон отримував би 50% критично важливих корисних копалин України.
Відмова Зеленського від того документа показала, що для досягнення повної угоди потрібен час, сказали джерела Reuters.
Однак Трамп хоче укласти домовленості з Україною, перш ніж:
Представник Трампа в Україні Кіт Келлог, який нині перебуває в Києві, має обговорити умови переглянутої угоди та те, чого Україна хоче в обмін на підписання.
Зауважимо, Зеленський напередодні сказав, що зустрінеться з Келлогом 20 лютого, "і для нас вкрай важливо, щоб ця зустріч – і загальна співпраця з Америкою – були конструктивними".
На запитання про те, чи продовжить американська влада домагатися укладення угоди, радник Трампа, який говорив на умовах анонімності, сказав про Зеленського: "Безумовно, нам потрібно повернути цього хлопця до реальності".
Спроби укласти угоду тривають, незважаючи на зростаючий розкол між Трампом та Зеленським.
Так, Глава Білого дому 19 лютого засудив свого українського колегу, назвавши його "диктатором без виборів", Трамп незадоволений, що в Україні не проводять президентські вибори під час війни.
Це стало реакцією на заяву Зеленського, що Трамп потрапив у пастку російської дезінформації. Адже президент США припустив, що війну почала Україна.
За останні три роки Сполучені Штати надали Україні військову допомогу на десятки мільярдів доларів, і Трамп заявив, що інвестиції США в українські корисні копалини можуть гарантувати, що "ми в якійсь формі повернемо ці гроші". Він наполягає на тому, щоб Київ надав США концесії на суму 500 млрд доларів на знак визнання допомоги Вашингтона.
Джерела повідомили, що для Трампа важливо публічно дати зрозуміти американському народу, що США відшкодовують надану допомогу.
Незрозуміло, якою мірою первісна пропозиція США була оформлена як компенсація за минулі постачання зброї або за майбутні поставки. Але Зеленський заявив, що вона занадто сильно фокусується на інтересах США і не містить гарантій безпеки для Києва.
"Я не можу продати нашу країну", – заявив він журналістам 19 лютого.
Третє джерело, знайоме із ситуацією, сказало, що Україна готова укласти угоду з адміністрацією Трампа. Інше джерело також сказало, що Київ готовий укласти угоду, але вона не повинна виглядати такою "хижацькою", як спочатку запропонована США домовленість.
Подробиці обговорень у США потенційної угоди з видобутку корисних копалин, включно з інформацією про те, хто в адміністрації допомагав розробляти початкову пропозицію, невідомі.
Переглянутий підхід – лише один із кількох обговорюваних у Білому домі варіантів укладення угоди з Києвом найближчими тижнями. Це незвично стислі терміни для складного сектора, де в угодах зазвичай беруть участь приватні компанії та державні структури, а не уряди.
Нагадаємо, як писала Рубрика, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про свій намір відновити угоду щодо рідкісноземельних мінералів з Україною, попередивши, що в іншому разі президент Володимир Зеленський може бути "не надто щасливий".
Зауважимо, "Рубрика" розповідала про рідкісноземельні елементи, запаси літію та інші мінеральні ресурси України та чому вони в центрі уваги під час війни.
Окрім Харкова, де внаслідок російської атаки БпЛА загинули двоє людей, окупанти вночі атакували Черкаську і… Читати більше
Президент Фінляндії Александр Стубб напередодні здійснив неанонсований візит до Сполучених Штатів, щоб зустрітися з президентом… Читати більше
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повідомила про початок наземної операції в місті Рафах на півдні Сектора… Читати більше
Російські загарбники у ніч на 30 березня атакували Україну 111 безпілотними літальними апаратами типу Shahed… Читати більше
Російські війська активізували наступальні дії на кількох напрямках фронту в Україні, намагаючись створити вигідні умови… Читати більше
Минулої доби, 29 березня, російські загарбники найактивніше атакували на Покровському напрямку, а також активно тиснули на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.