У Києві до Переліку об’єктів культурної спадщини внесли фундаменти палацу Кирила Розумовського 

До Переліку об'єктів культурної спадщини міста Києва внесли фундаменти палацу Кирила Розумовського кінця XVIII століття як щойно виявлений об'єкт.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Фундаменти палацу гетьмана України Кирила Розумовського випадково виявив київський мистецтвознавець у березні 2024 року. Розкоп заховався між деревами схилу Дніпра та "сталінкою" поблизу метро "Арсенальна".

Наземна частина маєтку складалася з 2 поверхів та була дерев'яною. Наразі від маєтку лишилися тільки цегляні фундаменти з підвалами.

Фото: КМДА

Яке рішення?

Зазначається, що про процес і послідовність збереження фундаментів палацу Розумовського йшлося під час пресбрифінгу департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Зокрема, на пам'ятці виконають протиаварійні та консерваційні роботи, для чого архітектурне бюро "Реставратор" уже розробило науково-проєктну документацію.

"Проєкт виконання протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт передбачає влаштування конструкцій для постійного захисту фундаментів, реставраційно-консерваційні роботи системи цегляних мурувань фундаментів палацу.

Крім того, у планах облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю для окремого доступу відвідувачів до пам'ятки", – зауважив представник департаменту.

Фото: КМДА

Як це працює?

За даними КМДА, науково-проєктна документація отримала:

  • позитивний експертний звіт державної будівельної експертизи,
  • позитивний висновок консультативної ради при департаменті,
  • погоджена документація та дозвіл на проведення цього виду реставраційних робіт.

Також у департаменті зазначили, що із власником будівлі був підписаний охоронний договір, яким передбачено, що відповідальність за збереження пам'ятки археології несе безпосередньо балансоутримувач.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського вже занесені до Переліку об'єктів культурної спадщини міста Києва як щойно виявлений об'єкт. Крім того, департамент охорони культурної спадщини подав облікову документацію до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

"На комісії при Міністерстві культури розглянули відповідну документацію та надали рекомендації щодо занесення об'єкта до реєстру нерухомих пам'яток України.

Зараз очікуємо підписання відповідного наказу", – підкреслив кандидат історичних наук, археолог, дослідник пам'ятки Тимур Бобровський.

Фото: КМДА

Зі свого боку департамент охорони культурної спадщини КМДА здійснює моніторинг стану об'єкта і запобігає всім неузгодженим втручанням.

У департаменті наголосили, що розпочаті на об'єкті роботи, які не передбачені науково-проєктною документацією, мають бути припинені, про що був виданий відповідний припис.

Київ, місто із тисячолітньою історією, з кожним роком втрачає все більше пам'яток, які засвідчують цю історію. Місцева влада послідовно "не помічає", як замість історичних будівель з'являються ще один бізнес-центр, житловий комплекс тощо. Так, на одному з останніх засідань Київська міська рада передала під забудови ще шість об'єктів. "Рубрика" розповідає історію пам'яток, що опинились під загрозою та показує, що може втратити Київ у фоторепортажі "Зруйнувати, засипати, забудувати: шість пам'яток Києва, що опинились під загрозою".

Свіжі дописи

  • Новини

На замовлення рф підірвав авто військового прокурора в Одесі: СБУ “по гарячих слідах” затримали агента фсб

Служба безпеки та Національна поліція «по гарячих слідах» затримали агента фсб, який підготував теракт у… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Нідерландах відбувся показ документального фільму “Порцелянова війна”, який номінували на Оскар

У Гаазі відбувся показ американсько-українсько-австралійського документального фільму Брендана Белломо і Слави Леонтьєва “Порцелянова війна”, який… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Не думаю, що Зеленському “дуже важливо” бути на зустрічах щодо України, – Трамп

Американський лідер Дональд Трамп вважає, що присутність Президента України Володимира Зеленського на зустрічах щодо завершення… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Українські розробники представили крилату ракету “Трембіта”

Українські розробники компанії Pars представили модель крилатої ракети «Трембіта». Вона коштує 4 тисячі доларів та має… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Reuters: росія може віддати $300 млрд заморожених активів на відновлення України. Проте є умова

росія може погодитися віддати свої заморожені в Європі активи на 300 мільярдів доларів на відновлення України,… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Де брати енергію без кави

У сучасному світі темп життя постійно прискорюється, і багато людей стикаються з необхідністю підтримувати високий… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.