fbpx
Сьогодні
20:43 19 Лют 2025

МОЗ оприлюднило перелік ліків, ціни на які будуть знижені на 30% з 1 березня

Українські фармацевтичні виробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби. Вони погодилися знизити відпускні ціни на 100 найпопулярніших українських ліків на 30% з 1 березня.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, пише Рубрика.

До 100 найпопулярніших ліків, тобто тих, які, за аналітичними даними, найчастіше купують українці, увійшли:

  • 20 позицій, які виробляє фармацевтична компанія «Дарниця»,
  • 17 позицій — «Фармак»,
  • 22 позиції — Київський вітамінний завод,
  • 5 позицій — «Кусум Фарм»,
  • 6 позицій — «Юрія-Фарм»,
  • 8 позицій — корпорація «Артеріум»,
  • 2 позиції — фармацевтична фабрика «Віола»,
  • 3 позиції — Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод,
  • 10 позицій — «ІнтерХім».

Зокрема, у списку ліки, які застосовуються проти кашлю та застудних захворювань, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні препарати, вітаміни та мікроелементи, ліки проти тиску, противиразкові засоби, заспокійливі, очні краплі, назальні спреї та інші.

З детальним переліком можна ознайомитися за посиланням. Ціни будуть знижені з 1 березня 2025 року.

Нагадаємо, що 10 лютого Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання ситуації з цінами на лікарські засоби.

За словами глави держави, відповідальність за таку проблему лежить на міністрі охорони здоров'я Вікторі Ляшку. Він запевнив, що якщо глава МОЗ і АМКУ не розроблять рішення для зниження цін на ліки, будуть кадрові рішення.

Громадська спілка "Аптечна професійна асоціація України" (АПАУ), яка об'єднує понад 75% ринку роздрібної фармації, 10 лютого першою підписала та направила Декларацію про взаємодію щодо зниження вартості лікарських засобів до Міністерства охорони здоровʼя.

Основна її мета — зниження цін на ліки через взаємодію між усіма учасниками фармацевтичного ринку: виробниками, дистриб'юторами та аптеками.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: