fbpx
Сьогодні
14:16 18 Лют 2025

Прагнення України повернути окуповані території дипломатичним шляхом не означає здачу інтересів, – Зеленський

Фото: Julia Kochetova / The Guardian

Україна прагне повернути тимчасово захоплені російською федерацією території дипломатичним шляхом, адже це дозволить зберегти найцінніше – людські життя. Водночас дипломатія не означає компроміс на користь агресора чи поступки у питаннях суверенітету держави.

Про це президент Володимир Зеленський сказав під час спілкування з українською та кримськотатарською громадами в Анкарі, повідомив Укрінформ.

"Як Президент, я є гарантом Конституції. Ми не можемо визнати будь-яку, жодну з територій, які тимчасово окуповані росією, російськими. Вони будуть українськими, й не може бути жодного компромісу.

Дуже хочеться, щоб у нас була можливість повернути території дипломатичним шляхом, тому що дуже хочеться не втрачати наших людей, бо це найцінніше, що є в Україні", сказав Глава Української держави.

Зеленський підкреслив, що усі зацікавлені у завершенні війни сторони, зокрема посередники та сама росія, повинні усвідомити: "коли Україна говорить про дипломатію, вона говорить про безкровний шлях повернення справедливості Україні".

"Дипломатія – це не значить здача інтересів, суверенітету нашої держави", наголосив український лідер.

Зеленський також нагадав, що росія розв'язала війну проти України, і наш народ не мав іншого вибору, окрім як стати на захист своєї землі.

"Там не було жодної дипломатії. Росія напала, і українці взяли зброю і почали боронити свою державу без допомоги жодної з країн світу. Ніхто Україні в цей момент не допомагав.

Потім, коли всі побачили, що путін не зможе захопити нашу державу, що нікуди не дінеться наш народ, наші військові, нікуди не побіг Президент України – тоді всі зрозуміли, що треба допомогти Україні. Тільки тоді почалася допомога – в різних обсягах, з різних країн", сказав Зеленський.

Окрім того, український Президент вважає, що Сполучені Штати Америки прагнуть "догодити" диктатору рф володимиру путіну, намагаючись швидко врегулювати російсько-українську війну.

Ще раніше Зеленський заявляв, що Україна ніколи юридично не визнає свої окуповані землі як територію російської федерації. Водночас країна готова обговорювати дипломатичне повернення земель, якщо буде перебувати в НАТО.

Візит Зеленського до Туреччини

Нагадаємо, що 17 лютого Зеленський прибув до Туреччини. Глава української держави планує зустрітися з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом.

Раніше директор із комунікацій президента Туреччини Фахреттін Алтун розповів про те, що президент України 18 лютого зустрінеться з турецьким президентом.

За словами Алтуна, лідери планують обговорити останні події в Україні, а також зміцнення співпраці між країнами. Востаннє Зеленський і Ердоган зустрічалися у вересні минулого року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: