Приклад контейнерів для ЖК. Фото з архіву проєкту
У чому проблема?
Швидка мода та надмірне споживання текстилю призводять до масштабного забруднення довкілля: величезна кількість вживаного одягу щороку потрапляє на сміттєзвалища, замість того, щоб отримати друге життя.
Яке рішення?
Благодійний проєкт "Ласка" пропонує простий спосіб вплинути на цю ситуацію — команда проєкту безоплатно встановлює контейнери для збору вживаного одягу у житлових комплексах столиці. Завдяки цьому кияни можуть легко та екологічно позбутися непотрібних речей, допомагаючи тим, хто цього потребує, та сприяти відповідальному споживанню.
Роздача одягу ВПО в магазині "Ласка" на Малопідвальній, 15. Фото з архіву проєкту
Як це працює?
"Ласка" — соціальний та благодійний проєкт, заснований для зміни культурного ландшафту та благоустрою Києва. Мета проєкту — сформувати спільноту людей, об'єднаних ідеєю усвідомленого споживання, та сприяти вирішенню локальної екологічної проблеми, даючи речам нове життя.
"Ми дотримуємося ідеї того, що кожен може давати своїм речам другий подих та донейтити їх туди, де їм дадуть раду", — кажуть у команді проєкту.
Вже більше 10 років, у співпраці з розподільчими фондами, які забирають речі на гуманітарну допомогу соціально-незахищеним верствам населення України, "Ласка" збирає та сортує вживаний одяг.
Проєкт продовжує свою діяльність і під час війни. Адаптувавшись під сучасні реалії, команда змінила та масштабувала напрямки допомоги. Зокрема під час повномасштабного вторгнення "Ласка" почала адресно допомагати ВПО та людям, які через війну опинилися в складних життєвих обставинах. Наразі проєкт має власну базу ВПО, яка налічує понад 300 осіб та постійно поповнюється.
Також спільно з Новою поштою проєкт реалізував гуманітарну ініціативу з безкоштовної доставки одягу, що дозволило значно розширити географію проєкту.
"Ідея встановлювати контейнери для збору вживаного одягу у ЖК та інших обʼєктах виникла з потреби зробити процес передачі речей більш зручнішим та популяризувати ідею сталого споживання", — говорить Олександра Голуб, комунікаційна менеджерка "Ласки".
Приклад контейнерів для ЖК. Фото з архіву проєкту
Зробити благодійність зручною та доступною
Представниця команди "Ласки" зазначає: сервіс встановлення контейнерів — це зручне рішення, яке дозволяє мешканцям ЖК, працівникам офісів, відвідувачам торгівельних центрів відповідально та швидко позбутись непотрібного одягу та головне продовжити цикл життя цих речей.
У рамках пропозиції команда "Ласки":
Замовити контейнер може кожен проєкт у Києві, наразі "Ласка" наголошує саме на ЖК, проте залюбки розгляне будь-які локації для встановлення.
Встановити контейнер у вашому ЖК можна, заповнивши заявку. Заповнити форму можуть мешканці ЖК або інші особи, попередньо узгодивши це з ОСББ, керуючою компанією або іншими жителями.
Наразі пропозиція є безстроковою, "Ласка" у будь-який час розгляне ваші пропозиції щодо розміщення контейнерів. Проєкт має на меті встановити якомога більшу кількість контейнерів аби відповідальне споживання стало більш доступним.
Переваги встановлення контейнера:
"На текстильне виробництво припадає близько 20% забруднення навколишнього середовища, та тенденція споживання зростає спільно з тенденцією забруднення. Підтримуючи ініціативу, ви вирішуєте одразу декілька проблем: допомагаєте тим, хто цього потребує, зменшуєте кількість текстильного сміття, сприяєте розвитку відповідального споживання", — говорить комунікаційна менеджерка "Ласки".
Контейнер для речей в "Ласці" на Ліпинського, 3. Фото з архіву проєкту
А це точно працює?
За 12 років існування "Ласка" передала 798 000 кілограмів одягу на благодійність, підтримуючи благодійні фонди та ініціативи. У 2024 році отримали та відсортували 101 845 кг речей.
Окрім стаціонарних пунктів прийому у власних магазинах, проєкт вже має контейнери для збору в ЖК Варшавський, Ліпінка, Севен та Галактика.
Проєкт приймає чисті речі в гарному стані, незалежно від сезонності або розмірів, оскільки потреби є дуже різні.
У проєкті наголошують: не варто відправляти у контейнер спідню білизну, брудний або одяг з дефектами, оскільки "Ласка" не має змоги реставрувати його або займатись чисткою. Такі речі радять здавати у спеціальні заклади переробки або утилізації.
Ще більше корисних рішень!
Якщо поряд з вами немає контейнера "Ласки" ви можете задонейтити речі у магазинах проєкту за адресами:
А також речі можна відправити Новою Поштою.
Дані для відправки:
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше
21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.