Документальний фільм “Будинок “Слово” покажуть англійською в країнах Європи, Канаді та США

Покази пройдуть в межах проєкту "Remember the past – fight for the future", а амбасадором фільму стала Наталка Цмоць Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на команду фільму. 

20 березня в Україні стартує прокат англомовної версії українського повнометражного документального фільму режисера Тараса Томенка "Будинок "Слово", який був знятий у 2017 році компанією "Fresh Production Group" за підтримки Держкіно.

Фільм "Будинок "Слово" розказує про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник у 20-30-х роках в Харкові. В 66 квартирах будинку з назвою "Слово" жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом декількох років було репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії.

13 лютого закритим показом фільму в Києві стартувала ініціатива творчої команди стрічки – міжнародний проєкт "Remember the past – fight for the future" на захист української культури від знищення. Документальна стрічка "Будинок "Слово" стане одним з інструментів для ведення діалогу про системне нищення української культури росією, яке триває століттями. У рамках цього проєкту відбудеться серія міжнародних зустрічей, під час яких буде не лише показано фільм, а й представлено інших українських митців, які своїми творами захищають і утверджують українську культуру у світі.

Премʼєри фільму та зустрічі з командою фільму пройдуть у Великій Британії, Австрії, Німеччині, Естонії, Канаді, Франції та США. Фільм демонструватиметься англійською мовою з українськими субтитрами. На закриті покази будуть запрошені представники політичного та бізнесового істеблішменту, дипломати, культурні діячі, освітяни, професорський склад ВНЗ, які сприятимуть досягненню цілей, розповсюдженню ключових меседжів проєкту.

Почесним амбасадором фільму стала Наталка Цмоць – Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, яка з дитинства була учасницею національної скаутської організації України "Пласт", відповідала за створення першої програми безпеки в Україні після вторгнення росії у 2014 році. Легендарний дідусь Наталки – Кость Цмоць-"Модест" проводив спецоперації з визволення українських підпільників із в'язниць гестапо.

"Для мене велика честь стати амбасадором документального фільму "Будинок "Слово". Я бачу в ньому не просто фільм – це відлуння з минулого, це попередження про те, що відбувається, коли суспільство втрачає свободу слова. Це застереження для урядів: не використовувати митців як рупор брехні та пропаганди, не змушувати їх ставати знаряддям режиму. Цей фільм несе послання, яке резонує з усіма, хто коли-небудь стикався з репресіями чи утисками мови", – каже Наталка Цмоць. 

На фото – Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.

Перший захід проєкту пройшов в Києві під патронатом та за підтримки Міністерства культури та стратегічної комунікації України, Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Державного агентства України з питань кіно (Держкіно). Ініціаторами та організаторами заходу є продюсерська компанія Fresh Production Group.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС звернулася з промовою: 

"Протягом усього ХХ століття, яке для України минуло в нерівній боротьбі за свободу, росіянам вдавалося тримати симпатії світу на своєму боці. Ключова причина – відсутність за кордоном знань про нас, брак правди. Планета в режимі реального часу спостерігає за битвою добра зі злом. І ми мали б ще більше розуміння інших народів, якби вони бачили не лише сучасну війну, а дізналися б і про попередні злочини Кремля. Бо історія "Розстріляного відродження" – це не лише наше горе, це про те, як Москва зробила біднішим весь світ, обікрала і осквернила душу всього людства".

Продюсерами фільму та ідейними натхненниками проєкту виступили Олег Щербина та Юлія Чернявська.

"Кіно – це наша зброя. Сьогодні ми говоримо про культуру, історію та ідентичність – про те, що визначає Україну як націю. Українська культура вже понад століття стикається із загрозою знищення з боку росії – це системний, безперервний процес, що триває і сьогодні. Саме тому наш голос має звучати не лише в Києві. Ми відкриваємо цикл міжнародних зустрічей, щоб говорити, показувати, діяти – разом знаходити спільні рішення і творити нові ініціативи задля збереження та розвитку української культури", – розповідає співпродюсерка фільму Юлія Чернявська.

На фото – Юлія Чернявська, співпродюсерка фільму

Обмежений прокат англомовної версії документальної стрічки "Будинок "Слово" в Україні стартує 20 березня. Фільм побачать глядачі Києва, Житомира, Івано-Франківська, Луцька та Чернівців.

Партнером організації показів фільму "Будинок "Слово" у світі стане Благодійний фонд "Берегиня" на чолі із засновницею Надія Вовк, яка активно підтримує команду фільму у всіх культурних ініціативах.

Свіжі дописи

  • Новини

В Одесі чоловік під час перевірки розпилив газ і стріляв у військовослужбовця ТЦК

В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони готує фахівців для впровадження стандартів НАТО в систему управління

Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Україна очікує на нові постачання F-16 цього року: Зеленський після розмови з прем’єром Нідерландів

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 22 лютого, провів телефонну розмову з премʼєр-міністром Нідерландів Діком… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Будапешті відбулася презентація книги угорською мовою “Поетична варта. Українська поезія спротиву”

В угорському Центрі української культури та документації за участі громади та дипломатів пройшла презентація книги… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Бучі з’явиться в парку новий екопростір для дітей: у чому рішення

У Бучі Київської області створять в парку "Диво" унікальний освітній простір – екоклас, де діти… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Український військовий, якого визнали загиблим, попри тяжкі травми зумів вижити

Два роки тому військового Андрія Даньо з Івано-Франківська офіційно визнали загиблим після важкого поранення. Та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.