Про це пише "Рубрика" із посиланням на YC.Market.
Так, після відновлення роботи ЄДР внаслідок кібератаки*, у січні було зареєстровано 21,4 тис. нових ФОПів, тоді як припинили діяльність рекордні 59,4 тис. Це найбільший розрив між відкриттями та закриттями за останній рік. Чистий відтік склав 38 тис. підприємців.
Січень 2025 року продемонстрував стрімке зростання кількості закритих ФОПів порівняно з попередніми місяцями. Так, у грудні 2024 року кількість закриттів становила 22 тис., а в січні цей показник зріс майже втричі.
Очевидно, що результатом подібного сплеску закриттів у січні стало тимчасове призупинення роботи ЄДР із 19.01.2024 до 08.01.2025 включно. Однак, скоротилася і кількість реєстрацій. Так, у січні 2025 року було зареєстровано на 15% менше ФОПів, ніж у січні 2024 року).
61% (13,1 тис.) ФОПів, зареєстрованих у січні 2025 року, належить жінкам, тоді як 39% (8,3 тис.) – чоловікам. Серед закриттів також лідирують жінки, але з меншим розривом: 53% (31,5 тис.) ФОПів закрили жінки, ще 47% (27,9 тис.) – чоловіки.
Найбільшу кількість ФОПів зареєстровано в Києві (3,2 тис.), Дніпропетровській (2,0 тис.), Львівській (1,6 тис.), Київській (1,6 тис.), Харківській та Одеській (1,5 тис.) областях. Водночас найбільше закриттів зафіксовано в Дніпропетровській (5,1 тис.), Одеській (4,5 тис.), Львівській (3,8 тис.) та Київській (3,7 тис.) областях.
У детальному дослідженні про динаміку ФОПів у 2024 році, спостерігалося стрімке збільшення чистого відтоку ФОП: сальдо відкритих до закритих склало -13 105. Тенденція продовжилася і в січні 2025 році. Зростання закриття ФОП має комплексний характер. По-перше, реалізувався відкладений попит на закриття бізнесу, який стримувався в перший рік повномасштабної війни. Цей процес посилили міграційні та мобілізаційні фактори. По-друге, значний вплив мали зміни в податковому законодавстві, зокрема обов'язкова сплата ЄСВ з 2025 року, що зробило невигідним утримання "заморожених ФОП" без регулярних доходів. Крім того, військові умови загалом не сприяють розвитку малого бізнесу, що змушує багатьох підприємців припиняти діяльність. Окрему роль відіграла боротьба з тіньовими схемами, що скоротило кількість фіктивних ФОП і спричинило їх масове закриття.
Традиційно найбільш популярними сферами діяльності серед новозареєстрованих і припинених ФОПів залишаються роздрібна торгівля, ІТ та інші послуги.
У січні 2025 року п'ятірка секторів із найбільшою кількістю реєстрацій виглядає так:
Щодо секторів із найвищим показником припинення діяльності ФОПів, то найбільше новозареєстрованих бізнесів у:
Нагадаємо, за даними YouControl.Market, у 2024 році в Україні закрили майже 210 тисяч фізичних осіб підприємців (ФОП), що стало рекордом за останні п'ять років. Приріст закриттів склав понад 32% порівняно з 2023 роком. Найбільше закривалися ФОПи у сфері роздрібної торгівлі (понад 65 тис.) та ІТ (майже 39 тис.).
Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше
З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше
У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни припускають, що кремль, імовірно, намагається показати, що Китай більше поділяє позицію… Читати більше
На Лиманському напрямку російські окупанти великими силами тиснуть на українських захисників. Проте Сили оборони не… Читати більше
Одним із ключових векторів роботи Кабінету Міністрів залишається посилення самодостатності України. На закупівлю безпілотників уряд… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.