Фото: Суспільне
Про це повідомляє Мінекономіки, інформує Рубрика.
Зазначається, що робота платформи з інновацій у гуманітарному розмінуванні спрямовуватиметься на:
Платформа об'єднає дослідницькі та інженерні розробки, практичний досвід українських фахівців саперної справи та експертизу міжнародної спільноти, що дасть змогу напрацювати рішення, спроможні прискорити очищення територій, забруднених мінами та іншими ВНП.
Проєкт також передбачає залучення інвестицій та ресурсів від міжнародних партнерів для масштабування інновацій та налагодження виробництва.
На платформі тестуватимуть та вдосконалюватимуть нові технології, серед яких:
Також у міністерстві зауважили, що наразі створюється державний аналітичний центр відповідно до стандартів IMAS, який стане основою для системного впровадження інновацій у гуманітарне розмінування.
"Наша мета – не просто генерувати нові технології, а інтегрувати їх у реальні операції.
Завдяки співпраці з університетами та дослідницькими центрами ми прискоримо шлях від розробки до практичного застосування, щоб ефективні рішення якнайшвидше почали працювати в полі", – наголосила проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Міністерстві економіки України Катерина Дрозд.
Зазначається, що у 2025 році заплановане розмінування на площі 80,15 тис. га в прифронтових областях України.
Довідка
Міністерство оборони України опрацьовує можливість створення сучасного випробувального полігону для тестування нових технологій, які використовуються в процесах розмінування, зокрема із залученням штучного інтелекту.
Про це йшлося під час робочої зустрічі фахівців Міноборони, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН.
"Полігон, що перебуває у розпорядженні Міноборони, може стати унікальною платформою для проведення спільних досліджень, випробувань та навчання", – наголосила представник секретаріату Національного органу протимінної діяльності, начальник відділу управління інформацією протимінної діяльності Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Ольга Дробот.
За її словами, новітні технології та їх розвиток дозволяють суттєво прискорити процес нетехнічного обстеження територій, а відтак гуманітарного розмінування, підвищити безпеку демінерів і зменшити ризики для цивільного населення.
Зокрема, проєкт спрямований на:
Нагадаємо, з початку широкомасштабного вторгнення сапери повернули до використання 35 тис. кв. км української землі. Приблизно 17 тис. кв. км з них повернули до використання у 2024 році.
А впродовж січня 2025 року підрозділи з розмінування Міноборони України очистили від вибухонебезпечних предметів 8 755 га деокупованих територій.
21 лютого російська армія скинула чотири авіабомби на Костянтинівку. У результаті - є жертва, поранені,… Читати більше
Консул України в Салоніках Євген Шквира спільно із першою заступницею міського голови, відповідальною за питання… Читати більше
В Україні видобуток газу після російських ракетних ударів впав на 40%. У зв'язку з цим… Читати більше
Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше
З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше
У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.