Фото ілюстративне
У чому проблема?
Служба супроводу має стати інституцією, яка допомагатиме військовим та їхнім родинам розв'язувати ключові питання, пов'язані з отриманням медичної, психологічної, юридичної та соціально-побутової допомоги. Адже часто бувають випадки, коли поранений боєць не знає, до кого йому звернутися по допомогу.
Яке рішення?
"Для нас ця війна триває із 2014 року. У 2022 році, коли почалася нова навала, ми знову пішли в шпиталь, знову приєдналися до всіх команд у шпиталях по різних містах країни, щоб надавати супровід важкопораненим. Наша цільова авдиторія — це військові, які втратили професію. Цих хлопців ми долучаємо до проєкту «Ігри Героїв». Ми вважаємо це однією з найкращих реабілітацій через спорт.
Для нас головне не змагання, для нас головне, щоб людина щодня могла тренуватися відповідно до нових можливостей свого тіла", — розповіла Олена Шержукова.
Служба супроводу працює не тільки з військовими, але й з їхніми родинами у громадах. Така служба діє і в цивільних лікарнях міст, де на лікуванні перебувають військовослужбовці.
Як це працює?
"Ви можете звернутися до фахівців із соціального супроводу, до наших фахівців, які в минулому були військовослужбовцями, по допомогу в соціальному супроводі. Це може бути будь-що, наприклад лікування дитини за місцем проживання вашої родини.
Це може бути на території іншої громади — ми не розділяємо й простягаємо ниточки зв'язку, щоб допомагати родинам там, де вони перебувають", — наголосила координаторка.
Наприклад, військовослужбовець із подвійними високими ампутаціями перебуває у шпиталі в Ірпені, а його мати лежить у міській лікарні Запоріжжя з інсультом і порушенням мовлення. Мати не може сказати, що є матір'ю військовослужбовця, тому на місцях органам долучитися не вдасться.
Тоді хлопець звернувся до свого фахівця із супроводу, який був у нього в ірпінському шпиталі.
"Ми залучили департаменти соціального захисту на місцях. І того-таки дня, коли хлопець звернувся до нас, на зв'язок вийшли фахівці в Запоріжжі, щоб навідати його маму, дізнатися стан її здоров'я і надалі супроводжувати її", — пояснила Олена Шержукова.
Фахівчиня переконана, що службу супроводу створено, щоб на запит військовослужбовця сконтактувати його з фахівцями із супроводу, які можуть надати йому допомогу. Утім, наразі фахівців бракує.
У цивільних лікарнях вони бувають тільки з моніторинговими візитами. Але головних лікарів шпиталів і лікарень повідомили про те, що фахівці із супроводу готові надати допомогу їхнім пацієнтам.
За словами волонтерки, найкращими фахівцями із супроводу стають військовослужбовці. Саме тому їх залучають до роботи у службі супроводу.
Нагадаємо, юристи правозахисного центру "Принцип" розробили типові схеми надавачів послуг для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Усю довідкову інформацію про пільги й соціальні послуги фахівці об'єднали в один довідник. Цим довідником, зробленим у максимально доступній формі й розміщеним на сайті "Правовий навігатор "Принцип"", може користуватися будь-хто.
В Україні видобуток газу після російських ракетних ударів впав на 40%. У зв'язку з цим… Читати більше
Прем’єра документального фільму "Справжні" режисера, військового документаліста Дениса Воробйова, відбудеться до третьої річниці повномасштабного вторгнення… Читати більше
З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше
У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни припускають, що кремль, імовірно, намагається показати, що Китай більше поділяє позицію… Читати більше
На Лиманському напрямку російські окупанти великими силами тиснуть на українських захисників. Проте Сили оборони не… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.