fbpx
Сьогодні
16:44 17 Лют 2025

Російські окупанти поширили відео чергового розстрілу українських військовополонених, – Лубінець

Фото: З відкритих джерел

У соцмережах шириться відео ймовірного розстрілу українських військовополонених російськими солдатами.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, пише Рубрика.

«Черговий цинічний злочин. російські мілітарні канали публікують відео ймовірної страти українських військовослужбовців, які потрапили в полон. На відео чути, як російським солдатам неодноразово наказують розстріляти військовополонених. Це підкреслює, що страти є свідомою політикою росії», — написав омбудсмен.

Він наголосив, що такі дії порушують міжнародне гуманітарне право та Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

Лубінець направив листи до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста: 

«Організації повинні тиснути на російську сторону, щоб рф відчула наслідки таких дій і не чинила їх надалі».

Наразі українські правоохоронці не коментували інформації про ймовірний розстріл полонених українців.

Якщо ви стали свідком або маєте будь-яку інформацію щодо цього злочину проти українських військовослужбовців, Лубінець закликає негайно повідомити про це на гарячу лінію омбудсмена за номером 0800 50 17 20.

«Кожне свідчення є важливим для встановлення істини. Надана інформація сприятиме документуванню воєнних злочинів, забезпеченню правового реагування та притягненню винних до відповідальності відповідно до норм міжнародного та національного права», — наголосив він.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні з кінця серпня минулого року зафіксувала 79 випадків страт росіянами захоплених у полон українських військових у 24 інцидентах.

Зазначається, що представники Місії проаналізували опубліковані українськими та російськими джерелами відео- та фотоматеріали, на яких було зафіксовано страти або тіла загиблих у 24 окремих інцидентах, а також провели детальні інтерв'ю зі свідками.

Окрім того, як розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, Україні відомо вже про понад сотню випадків страти російськими військовими бійців Сил оборони, які здавалися в полон.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: