Україна в центрі уваги Мюнхенської конференції: НАТО, переговори та 180 днів до вирішення

Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало заяв про Україну, агресію росії та переговори про мир.

Про головні заяви учасників конференції про Україну повідомляє Рубрика.

Конференція з безпеки у Мюнхені, яка стартувала 14 лютого  зібрала понад пів сотні світових лідерів та загалом понад 800 учасників дискусій.

Впродовж трьох днів на Мюнхенській конференції виступали ключові європейські та американські постаті, зокрема:

  • глава Єврокомісії,
  • віцепрезидент США,
  • президент України,
  • генсек НАТО.

Формат конференції не передбачає спільних підсумкових заяв, але голова форуму Крістоф Гойсген сподівався, що на цьогорічному Мюнхені вдасться окреслити кроки до миру в Україні.

Спецпредставник Трампа має 180 днів на виконання дедлайну

Спецпредставник президента США щодо миру в Україні Кіт Келлог окреслив публічно власний дедлайн для залучення всіх сторін до врегулювання війни Росії проти України.

"Я живу за часом Трампа – він просить сьогодні, а завтра запитує, чому ще не зроблено. Тому я публічно беру 180 днів і починаю зворотний відлік, щоб усі сторони були задіяні", – сказав він на українському ланчі в Мюнхені.

США не бачать Європу "фізично" за столом переговорів

Келлог заявив, що Європа навряд чи буде "фізично" представлена за столом переговорів щодо миру в Україні. Однак, за його словами, інтереси європейських партнерів будуть враховані.

"Як визначити стіл? Ви будете сидіти за третім столом? (звертається до представників Європи – ред.). Чи всі будуть ваші інтереси включені в ці обговорення? Так. Якщо мається на увазі сидіти фізично за столом, то ні", – наголосив він.

Водночас, за словами спецпредставника Трампа, США будуть виконувати роль посередника в мирних переговорах між Україною та росією.

"Коли говоримо про те, щоб сидіти за столом, я тут, щоб зібрати важливу інформацію. Я дипломат. Українці, росіяни і американці … будуть як посередники", – сказав він.

Україна сама вирішуватиме, хто буде за столом переговорів

На заяву Келлога щодо Європи за столом переговорів, яка викликала обурення серед європейців, під час розмови з журналістами відреагував Зеленський. Він нагадав, що війна сьогодні відбувається на українській території.

"Війна не в США і не в Євросоюзі, слава Богу. Але, на жаль, війна в Україні. Тому Україна, я думаю, повинна мати лідерство у питанні, хто має бути за столом переговорів", – сказав президент.

Угода про мир не буде "визначним успіхом"

Спецпредставник Трампа наголосив, що майбутня мирна угода щодо України не буде повторенням "Мінська" і має гарантувати стабільний та довгостроковий мир.

"Припинення вогню і довгостроковий мирний договір не буде визначним успіхом. Визначенням успіху буде тоді, коли перший раз буде порушено припинення вогню і як всі сторони відреагують", – сказав Келлог.

Крім того, він заявив, що повномасштабна війна, яку розпочала росія, не завершиться для України перемогою, як у Другій світовій.

"Я думаю питання в тому, що таке перемогти у війні. Давайте будемо чесні, ви пішли на надзвичайні жертви, Україна дуже сміливо боролася.

Перше, що потрібно зробити, – зупинити кровотечу. А далі вже лікувати рани… Якщо ви думаєте про перемогу у розумінні Другої світової війни з підписанням мирного договору, цього, мабуть, не станеться", – пояснив Келлог.

За словами Келлог, російському диктатору доведеться піти на поступки в межах мирного врегулювання війни.

"Як на мене, це мають бути і територіальні поступки. І не тільки територіальні, може бути відмова використання збройних сил у майбутньому, і, можливо, зменшення кількості особового складу", – зазначив він.

Угода про "рідкісноземи" між Україною та США

Сенатор Грем на полях Мюнхенської конференції зробив заяву щодо угоди про рідкісноземельні метали, яку хочуть укласти Україна та США.

"Тепер президент Трамп може сказати американцям: "Україна – не тягар, а перевага". Вони сидять на ресурсах вартістю трильйон доларів, якими всі ми можемо скористатися", – сказав Грем.

Напередодні в ЗМІ заявляли, що американська версія угоди про корисні копалини нібито не влаштовує українську сторону. Пізніше Зеленський в розмові з журналістами на полях конференції заявив, що переговори щодо неї тривають.

"Угода підписується на рівні міністрів. Але я президент і буду мати вплив на якість цього документа. І тому я не дав міністрам підписувати угоду, тому що вона не готова, на мою думку. Вона ще не готова для того, щоб захистити наші інтереси", – пояснив президент.

Зеленський заявив, що на часі створити Європейську армію

Виступаючи на Мюнхенській конференції безпеки, Зеленський закликав Європу не розраховувати на підтримку з боку США, оскільки вони можуть відповісти "ні" у питаннях безпеки.

"Багато лідерів говорили про те, що Європі потрібні власні збройні сили – Армія Європи. Я вважаю, що цей час настав. Збройні сили Європи мають бути створені", – заявив він.

Фото: ОП

Схема вступу України в НАТО від сенатора Грема

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем на панельній дискусії в Мюнхені запропонував негайно взяти Україну в НАТО у разі повторного нападу Росії. Однак сьогодні про членство України в альянсі не йдеться.

"Якщо взяти Україну в НАТО, Путін просто збожеволіє. Він уже збожеволів, я думаю. Ми говоримо про те, щоб його налякати, щоб він двічі подумав перед тим, щоб щось робити. Якщо ти зробиш, ми знищимо твою економіку, розірвемо твою країну санкціями", – сказав Грем.

Війна не повинна повторитись через кілька років

Віцепрезидент США Джей Ді Венс після зустрічі з Зеленським на полях Мюнхенської конференції заявив про бажання досягнути тривалого миру в Україні.

"Ми хочемо, щоб закінчилась війна, ми хочемо, щоб вбивства зупинились, але ми хочемо досягти тривалого миру, а не конфлікт в Європі через кілька років", – сказав він.

Мюнхенська конференція з безпеки

14 лютого у Мюнхені стартувала щорічна конференція з безпеки. Вона триватиме три дні й завершиться 16 лютого. Мюнхенська конференція з питань безпеки є регулярним форумом для глобальних обговорень міжнародної безпеки, який набув нового значення на тлі війни росії проти України, а також інших глобальних викликів.

Як повідомлялось, президент Володимир Зеленський очолив українську делегацію на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Зустрічі українських посадовців та представників країн-союзників:

Свіжі дописи

  • Новини

П’ятикласнику зі Львова, який віддав виграні на олімпіаді 50 000 гривень на ЗСУ, влаштували сюрприз за благородний вчинок

Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

В Україні створили ШІ-застосунок для вивчення правил дорожнього руху: може працювати без інтернету

Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Зеленський і Рютте обговорили координацію зусиль із партнерами

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Шольц назвав заяви Трампа про Зеленського “неправильними і небезпечними”

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Данія планує збільшити видатки на оборону через “агресію росію”

19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Якщо Кремль вимагає демократичних виборів в Україні, то вони мають відбутися і в рф, – Сікорський

Якщо Кремль ставить під сумнів легітимність чинної влади в Україні та хотів би бачити вибори… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.