fbpx
Сьогодні
11:59 16 Лют 2025

У Міндовкілля розповіли про роботи з ліквідації наслідків, які тривають на ЧАЕС

Фото: Фейсбук / Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Українські фахівці продовжують роботи з ліквідації наслідків атаки російського безпілотника по укриттю Чорнобильської атомної електростанції.

Про це йдеться в повідомленні Міндовкілля, пише Рубрика.

У відомстві розповіли, що станом на ранок 16 лютого роботи з ліквідації наслідків удару російського дрона по ЧАЕС тривають.

Зазначили, що на цей час триває спостереження за зовнішньою обшивкою Арки Нового безпечного конфайнменту — це велике аркоподібне укриття, яке:

  • накриває старий саркофаг зруйнованого четвертого енергоблока ЧАЕС,
  • стримує поширення радіоактивних речовин назовні.

Нагадаємо, що станом на 15:00 15 лютого горіння утеплювача вже не фіксували. А верхолази проводили роботи з часткового розкривання конструкцій укриття та заповнення пустот вогнегасними речовинами, повідомили в МВС.

На цей момент на місці залучені 6 працівників та 2 одиниці техніки ДСНС. Роботи рятувальників ускладнює мінусова температура, сніг та обмерзлість конструкції.

"Рівень радіації на об'єкті не змінився. Контрольні рівні потужності еквівалента амбієнтної дози не перевищені", наголосили у міністерстві.

У відомстві додали, що це також підтвердили й експерти МАГАТЕ, які оглянули пошкодження та здійснили власні виміри. Радіаційна ситуація перебуває під контролем.

Зауважимо, що дані радіаційного фону по всій країні можна перевірити на офіційному ресурсі Міндовкілля "Екозагроза" або через платформу SaveDnipro чи сайт SaveEcoBot.

Що відомо про атаку БпЛА по реактору на ЧАЕС

Нагадаємо, російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною в ніч на 14 лютого  влучив в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4 енергоблоку Чорнобильської атомної станції.

За словами Володимира Зеленського, удар дрона був саме по саркофагу ЧАЕС, що є найбільш небезпечним об'єктом на території Європи і який свого часу будували 40 країн.

Судячи з опублікованих світлин, саркофаг енергоблока було атаковано БПЛА "Герань-2", який є російською версією іранського "Шахеда". Для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною. 

Станом на 15 лютого надзвичайникам вдалося локалізувати загоряння заповнювача зовнішньої обшивки укриття над четвертим реактором Чорнобильської АЕС.

У МАГАТЕ повідомляли, що після удару дрона там утворився отвір діаметром приблизно 6 метрів. А легкозаймистий матеріал в обшивці даху підживлював пожежу.

Експертів поінформували, що завод планує встановити додаткові датчики для вимірювання потужності дози та  аерозольної концентрації поблизу місця атаки.

Згідно з існуючими домовленостями, українські сили ППО не збивають ворожі БПЛА над атомними об'єктами. Таким чином, як зазначають фахівці, це був свідомий злочин російських загарбників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: