Фото: ЛМР
Про це повідомляє пресслужба ЛМР, передає Рубрика.
Житло облаштували повністю доступним, тому що серед пацієнтів – люди з інвалідністю. Це тимчасове помешкання для людей, які отримали травми на війні. Тут вони зможуть жити, поки чекають на виготовлення протеза або проходять перший гострий період соціальної адаптації, коли лікарню потрібно відвідувати лише для процедур.
Фото: ЛМР
Так Іван та Лариса вже освоюються в новому житлі. На плиті у них свіжозварений борщ. Жінка каже, що найбільше у лікарняних палатах скучили за домашньою їжею. Іван отримав поранення більше року тому на Донецькому напрямку. Чоловік воював у складі 79 миколаївської бригади і саме вивозив побратимів на позицію, коли їхню автівку атакував дрон-камікадзе. Захисник отримав надважкі поранення. Уламки понівечили руку, ногу та обличчя. На жаль, кінцівки Іван втратив і залишився майже незрячим.
Уже понад 4 місяці захисник перебуває в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ / UNBROKEN, наполегливо займається з фізичними терапевтами і зараз готується до протезування. Чекає на біонічний протез руки та реабілітується після чергової операції. Ввесь цей час поруч з Іваном його дружина Лариса. До поселення у соціальне житло вони буквально спали на одному ліжку в лікарні.
Фото: ЛМР
"Лише у найважчі післяопераційні часи, закриття стоми чи операція на куксі, ми спали окремо. Це було у Франківську, ще було тепло, і дружина на розкладачці на балконі відпочивала, а так загалом ми постійно поруч і увесь час на одному ліжку", – каже Іван.
Фото: ЛМР
"А на такому, як тут, ліжку спати шикарно просто. Ми от вчора лягли і просто лежимо і "ввау". Воно таке велике і м'яке", – додає Лариса.
Фото: ЛМР
За першу добу проживання в новому помешканні подружжя приємно вражене наскільки увесь простір житла є продуманим для потреб людей з інвалідністю до найменших деталей.
"Я взагалі шокована, тому що в нас електричне крісло колісне і воно досить велике і важке. Мене цікавило як ми потраплятимемо на свій поверх чи завжди працюватиме ліфт. А тут він може сам себе обслуговувати. Сам собі зробити чаю, дістати щось з холодильника чи випрати речі. Поїсти, туалет-душ, поспати – велике двоспальне ліжко, куди він самостійно може лягти і встати з нього", – розповідає Лариса.
Фото: ЛМР
Загалом у перший з восьми багатоквартирних будинків для поранених українців поселили семеро мешканців, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN. Вони мешкатимуть тут тимчасово. Контракт підписуватимуть на місяць з можливістю продовження, залежно від необхідності в реабілітації. Тут пацієнти можуть проживати разом з рідними, щоб швидше пройти соціальну адаптацію після поранень.
Фото: ЛМР
Перший будинок, профінансований Європейським Союзом та реалізований під управлінням НЕФКО, на шість поверхів має 24 квартири. Чотири з них однокімнатні, а решта – двокімнатні. Кожна квартира з кухнею та санвузлом. Всередині усе повністю облаштовано для людей з інвалідністю:
У кожній квартирі є тривожна кнопка виклику адміністратора.
Загалом у першому будинку зможе тимчасово проживати понад 60 осіб – це люди, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN, та їх рідні. Поселяють сюди тих пацієнтів, які є не місцевими (не зі Львова чи Львівщини) і за станом здоров'я вже можуть мешкати за межами лікарні без цілодобового медичного супроводу. Тут вони проходитимуть соціальну адаптацію.
В укритті будинку облаштують спільний простір. А на терасі буде громадський простір для заходів.
Фото: ЛМР
Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова підкреслила роль ЄС у підтримці внутрішньо переміщених осіб через житлові проєкти:
"Відкриття цього будинку – це важливий крок до покращення умов життя для тих, хто постраждав від війни. Я рада привітати Олексія, Сергія, Івана, Віктора, "Гора" та їх сім'ї у їхньому новому домі, де вони зможуть проходити реабілітацію та повертатися до своїх помешкань без необхідності долати великі відстані. Це не просто житло — це простір, адаптований до їхніх потреб, що забезпечує безпеку, комфорт і гідні умови. Це також символ солідарності ЄС з Україною та прагнення підтримати тих, хто цього потребує найбільше".
"19 грудня 2022 року ми з Пані послом Європейського Союзу в Україні підписали угоду стосовно цього будівництва. Рік назад ми заклали капсулу і сьогодні відкриваємо першу частину будівництва. Тут буде мешкати 700 людей, українців, які постраждали від війни. Це буде центр для тимчасового проживання. Перших пацієнтів ми вже поселили.
Кожна доля – це окрема історія і окрема книжка. Хочу ще раз подякувати Катерині Матерновій, бо це її ініціатива і її лідерство", – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.
Проживання в будинку повністю безкоштовне. За правилами мешканцям заборонено вживати алкоголь та наркотичні речовини. За такі випадки з ними розриватимуть контракт та виселятимуть.
Фото: ЛМР
Для потреб мешканців будинку у Львові продовжили один з маршрутів громадського транспорту. Так автобуси під номером 46 тепер курсують до Голосківського кладовища і мають 4 додаткові зупинки, зокрема біля соціального житла та Центру протезування та ортезування.
Одне з ключових завдань соціального житла – націлено допомогти пройти пацієнтам гострий період адаптації після поранень в підтримуючому середовищі, щоб далі їм було легше. А ще розвивати взаємопідтримуючу спільноту, допомагати з пошуком роботи, залучати до активностей та соціалізовувати мешканців.
Фото: ЛМР
Загалом на вул. Миколайчука збудують 8 будинків для 700 осіб. Проєкт за підтримки ЄС "Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст в Україні" профінансований Європейським Союзом та реалізований під управлінням НЕФКО.
На спорудження соціального житла Європейська комісія виділила 19,5 мільйонів євро грантових коштів. А місто за власний кошт проклало комунікації.
Нагадаємо, що у Львові відкрили найбільший в країні Центр протезування та ортезування UNBROKEN, який забезпечуватиме понад 1200 пацієнтів на рік сучасними протезами.
Варто додати, що захисник із Харкова Сергій Шикун, який втратив руку та отримав біонічний протез в Національному реабілітаційному центрі "Незламні" (UNBROKEN), має намір повернутися на фронт, щоб продовжити боронити свою країну.
Як повідомляла Рубрика, львівські лікарі вперше встановили біонічний протез руки 33-річному військовому десантнику Михайлу Юрчуку.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.