Фото: Reuters
Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Саме з цієї причини російське військове командування, ймовірно, не підсилює угруповання сил на південь від Покровська, хоча ще кількома причинами тому є активізація дронів ЗСУ в цьому районі та загальна деградація загарбників.
"Просування російських військ на південь від Покровська може сповільнитися через погіршення стану передових російських підрозділів та активізацію операцій українських безпілотників у цьому районі", наголосив в ISW.
У грудні 2024 і січні 2025 року російські війська швидко просувалися вперед з метою розширення російського виступу на південь і південний захід від Покровська, але з початку лютого 2025 року просування російських військ на південний захід від Покровська сповільнилося.
"Просування російських військ на південь і південний захід від Покровська сповільнилося за останні два тижні на тлі ознак того, що російське військове командування може надати пріоритет наступальним операціям проти Костянтинівки – найпівденнішої точки українського фортифікаційного поясу в Донецькій області – навесні та влітку 2025 року", зазначили американські аналітики.
Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на Покровському напрямку останніми днями покращилася, а речник української бригади, що діє в цьому районі, заявив, що російська активність в районі Покровська останніми днями стала менш інтенсивною.
Російські війська намагалися просунутися на північ від Котлиного і на захід від Удачного, оскільки, схоже, зіткнулися з більш злагодженою українською обороною в цих районах.
Українські війська також провели кілька контратак поблизу Котлиного і Піщаного (на південний схід від Котлиного), спрямованих на створення загрози російським позиціям на цій ділянці фронту.
Російський блогер висловив занепокоєння 15 лютого, що уповільнення російського просування може дозволити українським силам розпочати значні контратаки в найближчі тижні й дати їм можливість розвалити російський виступ на південь від Покровська.
Аналітики зазначають, що російське військове командування також може мати намір зробити пріоритетним наступ на Костянтинівку у 2025 році, і тому, як повідомляється, не посилює російське угруповання сил на південь від Покровська.
"Захоплення Покровська було головною оперативною метою російського військового командування в Донецькій області з лютого 2024 року, і російське військове командування могло передислокувати елементи 8-ї ЗВА (загальновійськової армії РФ – ред.) для посилення деградованих російських підрозділів на Покровському напрямку, якщо росія мала намір і надалі вважати це завдання пріоритетним у 2025 році.
Передислокація значних російських сил на Костянтинівський напрямок вказує на те, що російське військове командування, можливо, визначило наступ на Костянтинівку пріоритетним завданням на весну і літо 2025 року", підкреслили аналітики.
Ключові висновки ISW за 15 лютого:
Нагадаємо, що в ISW також повідомляли, що попри певне просування російських військ в Україні, їхні темпи наступу значно знизилися, а втрати залишаються критично високими. У січні 2025 року російські війська просунулися на 498 км², що менше, ніж у грудні (593 км²).
Глава держави Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Франції Еммануелем Макроном та Фінляндії Александром… Читати більше
У Київської області внаслідок атаки російських безпілотників зазнали пошкоджень лінії електропередач та приватний будинок. На… Читати більше
В Ужгороді забудовнику, який засипав Чорне озеро будівельним сміттям, Держекоінспекція нарахувала 270 тисяч гривень збитків… Читати більше
Після серії вибухів автобусів у передмісті Тель-Авіва прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу доручив Армії оборони країни… Читати більше
кремль надав вказівки пропагандистам, а також спецслужбам російської федерації щодо просування "переможних" наративів до роковини… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що останні критичні заяви президента Сполучених Штатів Дональда Трампа на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.