"Укроборонпром" разом з французькою оборонною групою створить спільне підприємство
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/Ukroboronprom-ta-Frantsuzka-oboronna-kompaniya-840x441.jpg)
Фото: Телеграм / УкрОборонПром
Французька компанія Thales International SAS, яка спеціалізується на розробці інформаційних системи для авіакосмічного і військового, та "Українська оборонна промисловість" підписали угоду про розбудову спільного підприємства.
Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому", пише Рубрика.
Зауважують, що підписання угоди відбулося на полях Мюнхенської безпекової конференції.
Як зазначають, на підприємстві:
- будуть створювати "передові технологічні рішення",
- забезпечуватимуть оптимізовану та оперативну підтримки у "сферах протиповітряної оборони, радарних систем, радіоелектронної боротьби, тактичного зв'язку та оптико-електронних систем".
![Укроборонпром та Французька оборонна компанія](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/Ukroboronprom.jpg)
Фото: Телеграм / УкрОборонПром
Гендиректор "Укроборонпрому" Олег Гуляк стверджує, що угода про партнерство:
- дозволить "щільніше закрити українське небо від російських загроз",
- дасть досвід зброярам України в роботі з "найсучаснішими" технологіями.
Довідка. Thales Group – міжнародна промислова група, що випускає інформаційні системи для авіакосмічного, військового і морського застосування. Штабквартира розташована в Парижі (Франція).
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/pvap-150x85.jpeg)
У Києві пройшла Оборонно-промислова конференція, яка зібрала 155 компаній з України й трьох країн Європи
Збільшення виробництва зброї в Україні
Станом на серпень місяць минулого року, за неповних 8 місяців цього року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. У 2023 році цей показник складав понад 200 зразків вітчизняних ОВТ.
Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками й це доведено результатами застосування у бойових умовах. До прикладу, за деякими зразками безпілотників Україна – світовий лідер.
Нагадаємо, що 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/12/thumb_224558_820_360_0_0_auto-150x85.png)
Шмигаль: в Україні цьогоріч планують виготовити 3000 крилатих ракет та 30 тисяч далекобійних БпЛА
Також під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Президент розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.
А наприкінці грудня 2024 року міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6.5 млрд грн) на фінансування українського оборонно-промислового комплексу від Данії, Франції та Литви.
Як писала "Рубрика", з початком повномасштабного вторгнення країни ЄС розпочали нарощувати потужності власних збройних виробництв. Демократія та бюрократія не дозволили зробити їм це швидко. Тож зараз у європейців є гроші, але бракує військових заводів та потужностей. В Україні все навпаки — заводи працюють в "пів сили", бо немає достатнього фінансування. Чому б тоді ЄС не інвестувати в український ОПК? — "Рубрика" у своєму матеріалі розповідає, як західні країни-партнери та компанії інвестують в український ОПК.