fbpx
Сьогодні
13:24 15 Лют 2025

"Укроборонпром" разом з французькою оборонною групою створить спільне підприємство

English version here

Фото: Телеграм / УкрОборонПром

Французька компанія Thales International SAS, яка спеціалізується на розробці інформаційних системи для авіакосмічного і військового, та "Українська оборонна промисловість" підписали угоду про розбудову спільного підприємства.

Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому", пише Рубрика.

Зауважують, що підписання угоди відбулося на полях Мюнхенської безпекової конференції.

Як зазначають, на підприємстві:

  • будуть створювати "передові технологічні рішення",
  • забезпечуватимуть оптимізовану та оперативну підтримки у "сферах протиповітряної оборони, радарних систем, радіоелектронної боротьби, тактичного зв'язку та оптико-електронних систем".
Укроборонпром та Французька оборонна компанія

Фото: Телеграм / УкрОборонПром

Гендиректор "Укроборонпрому" Олег Гуляк стверджує, що угода про партнерство:

  • дозволить "щільніше закрити українське небо від російських загроз",
  • дасть досвід зброярам України в роботі з "найсучаснішими" технологіями.

Довідка. Thales Group – міжнародна промислова група, що випускає інформаційні системи для авіакосмічного, військового і морського застосування. Штабквартира розташована в Парижі (Франція).

Збільшення виробництва зброї в Україні

Станом на серпень місяць минулого року, за неповних 8 місяців цього року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. У 2023 році цей показник складав понад 200 зразків вітчизняних ОВТ.

Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками й це доведено результатами застосування у бойових умовах. До прикладу, за деякими зразками безпілотників Україна – світовий лідер.

Нагадаємо, що 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".

Також під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Президент розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.

А наприкінці грудня 2024 року міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6.5 млрд грн) на фінансування українського оборонно-промислового комплексу від Данії, Франції та Литви.

Як писала "Рубрика", з початком повномасштабного вторгнення країни ЄС розпочали нарощувати потужності власних збройних виробництв. Демократія та бюрократія не дозволили зробити їм це швидко. Тож зараз у європейців є гроші, але бракує військових заводів та потужностей. В Україні все навпаки — заводи працюють в "пів сили", бо немає достатнього фінансування. Чому б тоді ЄС не інвестувати в український ОПК? — "Рубрика" у своєму матеріалі розповідає, як західні країни-партнери та компанії інвестують в український ОПК.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: