Фото: Генштаб ЗСУ
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ з посиланням на звіт надала Організація із заборони хімічної зброї, пише Рубрика.
Експерти ОЗХЗ проаналізували надані Україною матеріали, зокрема чотири російські гранати РГ-Во та відповідні зразки ґрунту та трави.
Як результат, дві незалежні одна від одної сертифіковані лабораторії ОЗХЗ підтвердили, що передані Україною докази містять речовину CS, яка входить до складу засобів ведення боротьби із масовими заворушеннями.
Україна постійно інформує міжнародну спільноту про систематичне застосування рф небезпечних хімічних речовин проти, зокрема сльозогінних гранат типу "РГ-Во".
"З лютого 2023 до лютого 2025 року задокументовані 6 129 випадків застосування російськими окупантами боєприпасів, які містять небезпечні хімічні речовини, зокрема 2-хлоробензальмалононітрил (CS), хлорацетофенон (CN), а також хлорпікрин та меркаптани (малодоранти)", — йдеться у повідомленні.
У МЗС зазначили, що такі дії рф є грубим порушенням пункту 5 статті 1 Конвенції про заборону розроблення, виробництва, накопичення й застосування хімічної зброї та про її знищення.
"Україна має у розпорядженні достатньо доказів порушень рф норм Конвенції та залучатиме міжнародну спільноту до рішучих дій, зокрема через незалежну та експертну роботу ОЗХЗ за підтримки партнерів. Міжнародна спільнота має продемонструвати єдність у протистоянні агресору, що на практиці передбачає створення міжнародної коаліції з притягнення рф до відповідальності за порушення своїх зобовʼязань за Конвенцією про заборону хімічної зброї", — наголосили в міністерстві.
Нагадаємо, як повідомляла Рубрика, застосування російською армією небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру на фронті. З лютого 2023 року було зафіксовано 5389 випадків використання таких речовин проти Збройних сил України.
"Рубрика" розповідала про те, як забруднення може поширюватися після здійснення ворогом атак на хімічні та інші підприємства, а також як протистояти їхнім наслідкам у довготривалій перспективі. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Атаки росії на хімічні підприємства: яка небезпека для води і ґрунтів і як її визначити?"
До того ж "Рубрика" писала про ознаки, за якими можна визначити, яка хімічна зброя була застосована, та розбирала покрокові інструкції евакуації та першої допомоги. Читайте про це у нашій статті:"Що робити в разі хімічної небезпеки: найгарячіші точки в Україні та інструкції в разі атаки".
Увечері 18 лютого в Києві було чутно звуки вибухів, у місті працює ППО по російських… Читати більше
У Львові учень 5-го класу придбав для військових Mavic за 50 тис. грн, які отримав… Читати більше
У гімназії ім. Тараса Шевченка в Кишиневі відбулося засідання робочої групи, яка працює над створенням… Читати більше
Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх виграла другу поспіль медаль від початку сезону. Легкоатлетка здобула… Читати більше
В Івано-Франківській області у віці 95 років помер зв’язковий Української повстанської армії Микола Негрич. Він був родичем… Читати більше
Перша леді України Олена Зеленська зустрілася в Анкарі з першою леді Турецької Республіки Еміне Ердоган.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.