Вантажівка-носій та контейнер з ракетами комплексу Gravehawk. Фото: Forces News
Світлини нової системи оприлюднило видання Forces News, пише Рубрика.
Яке рішення?
У повідомленні на сайті британського уряду за підсумками візиту премʼєр-міністра Кіра Стармера до Києва зазначили, що Велика Британія протягом 2025 року передасть Україні мобільні системи протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються за спільного фінансування Британії та Данії.
"Інноваційна система, розміром з морський контейнер, здатна модернізувати ракети класу "повітря-повітря" для наземної протиповітряної оборони", підкреслили у відомстві.
Як це працює?
Як уточнює уряд Британії, система Gravehawk може використовувати українські ракети, які вже є на озброєнні Збройних Сил України.
"Два прототипи системи протиповітряної оборони були випробувані в Україні у вересні (2024 року – ред.), і ще 15 будуть передані цього року", – додали там.
Окрім того, у Британії офіційно представили ЗРК Gravehawk, створений для України. Систему протиповітряної оборони розробили всього за 18 місяців для боротьби з:
Вартість розробки склала 6 мільйонів фунтів стерлінгів. Проєкт реалізувала спеціальна команда Taskforce Kindred при Міноборони Великої Британії.
Ракети Р-73 у складі комплексу Gravehawk. Фото: Forces News.
Зауважують, що комплекс використовує радянські ракети класу "повітря-повітря" Р-73, адаптовані для запуску з наземної пускової установки. Вони, залежно від варіанту, може захоплювати цілі в передню напівсферу на відстані від 20 (РМД-1) до 40 (РМД-2) кілометрів, у задню – до 300 метрів.
Ці ракети у значній кількості є на озброєнні українських Повітряних сил, а також доступні на міжнародному ринку озброєнь.
Керовані ракети Р-73 Повітряних сил України. Вересень 2021. Фото: ПС ЗСУ
Gravehawk розміщено у стандартному транспортному ISO-контейнері, що дозволяє легко перевозити його будь-яким транспортом. Такий формат забезпечує швидке розгортання у потрібних районах та приховане транспортування.
На даху контейнера встановлена оптична система з інфрачервоним виявленням, яка фіксує тепловий слід цілі.
Оптична станція комплексу Gravehawk. Фото: Forces News
Завдяки цьому Gravehawk не випромінює радіолокаційних сигналів, що ускладнює його виявлення противником. Зображення з оптичної системи надходять до командного модуля, розміром із кейс.
Пристрій управління Gravehawk. Фото: Forces News
Вартість одного комплексу – близько 1 мільйона фунтів стерлінгів, причому половину фінансує Данія.
Нагадаємо, що для підтримки у Чорному морі українських спроможностей Велика Британія веде розробку морських безпілотників "Wasp" і "Snapper".
Окрім того, у Великій Британії перед навчанням на винищувачах F-16 200 українських пілотів вже пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку.
Донька полеглого захисника Тараса Дутчака Софія спільно з фондом "Повернись живим" та Львівською міською радою… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони України наземні роботизовані комплекси… Читати більше
У Сполучених Штатах Америки у космічному центрі Кеннеді відбувся захід, який присвятили запуску українського прапора… Читати більше
В Україні активно реалізовується ініціатива "Промінь надії", започаткована спільно Європейською Комісією, Міністерством енергетики та Міністерством… Читати більше
13 лютого міністр оборони Рустем Умєров з колегою з Німеччини Борисом Пісторіусом обговорили механізм роботи… Читати більше
Президент Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському провести кадрові зміни в Повітряних силах та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.