Про це Глава держави повідомив у соцмережах, пише Рубрика.
"Дуже важливо, що є проєкт добудови енергоблоків ХАЕС. Це енергонезалежність, завдяки якій Україна матиме додаткові 2 гігавати електроенергії. Те, що потрібно, щоб не залежати від імпорту в критичні періоди та підтримувати промисловий розвиток України", — зазначив він.
Зеленський повідомив, що провів нараду, де заслухав доповіді про:
"Всі зацікавлені заходити в атомку. З цим не буде проблем – з кредитними грошами або інвестиціями. Якщо дивитися на інші країни, приклади є різні. Ми можемо запустити інвестора на якусь частину, і це будуть не кредитні гроші, а інвестування. З цим немає проблем, тому що всі так зацікавлені", – сказав Зеленський.
Він не уточнив, про яких інвесторів може йтися.
Президент додав, що влада не відмовляється від планів побудувати чотири енергоблоки на ХАЕС – два з реакторам ВВЕР-1000 російського виробництва і ще два з американськими реакторами AP1000.
"Це грандіозний проєкт. Це буде енергетичний базис України, найбільша станція України, де буде загалом понад 6 ГВт. Найбільша станція в Європі", – сказав він.
Що відомо про добудову реакторів на ХАЕС
Міненерго та "Енергоатом" ініціювали низку масштабних енергетичних проєктів, як-от будівництво нових атомних реакторів на Хмельницькій АЕС, щоб компенсувати енергетичні потужності, втрачені через тимчасову окупацію Запорізької АЕС.
Планується, що:
Усі чотири реактори побудують на Хмельницькій АЕС, розповів міністр енергетики Герман Галущенко.
Проти добудови енергоблоків виступали екозахисники, інші критики натомість вказували на невчасність цих проєктів під час війни. У квітні 2024 року уряд все ж схвалив законопроєкт щодо добудови третього та четвертого енергоблоків на ХАЕС.
А 11 лютого 2025 року у Верховній Раді підтримали правку щодо закупівлі для добудови блоків Хмельницької АЕС реакторів російського виробництва, які знаходяться у Болгарії. Низка депутатів розкритикували рішення і хочуть його заблокувати.
Нагадаємо, що Україна розглядає укладання угоди з Болгарією щодо купівлі двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого критично важливого енергетичного обладнання.
Зазначимо, що роботи на болгарській АЕС "Белене" зупинялися та перезапускалися кілька разів з 1980-х років.
Західні уряди критикували проєкт через його технічну та комерційну недосконалість у зв'язку із залежністю від постачання російського палива. На ній встановлені гігаватні водно-водні реактори ВВЕР-1000. Точно такі реактори встановлені на двох енергоблоках Хмельницької АЕС, що введені в експлуатацію.
13 лютого міністр оборони Рустем Умєров з колегою з Німеччини Борисом Пісторіусом обговорили механізм роботи… Читати більше
Президент Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському провести кадрові зміни в Повітряних силах та… Читати більше
У Херсонській області на річці Інгулець у селі Довге під кригу провалилися п’ятеро дітей, двох… Читати більше
Міністерство оборони України налагоджує вторинне перероблення відпрацьованої гуми, зокрема з військової техніки – для виготовлення… Читати більше
На порталі War & Sanctions Головне управління розвідки Міністерства оборони опублікувало дані стосовно російського тіньового… Читати більше
У кремлі вважають, що буде два окремих діалоги у межах мирних переговорів — двосторонні зі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.