Фото: ЕРА / UPG
Про це інформує пресслужба розвідки, пише Рубрика.
Як зазначають розвідники, до списку включені судна, що перевозили підсанкційну російську нафту з Арктики та обслуговували проєкти "Сахалін-1", "Сахалін-2", "Сахалін-3", "Приразломне", "Новий Порт".
Загалом на порталі War & Sanctions опубліковано дані вже 89 капітанів, частина з яких перебуває під санкціями.
"Капітани — головні на морському судні та мають повну владу на борту. Вони володіють інформацією про власників тіньових танкерів та їхній технічний стан, про вантаж судна та його вартість", наголосили в ГУР.
Розвідники зауважують, що усупереч міжнародним правилам, галузевим стандартам, встановленим санкційним обмеженням саме ці капітани вдаються до оманливих і високоризикованих практик. Зокрема, вони:
Як вважають в українській розвідці, такі дії капітанів допомагають російській федерації обходити обмеження, застосовані більш ніж 30 країнами світу до російських енергоресурсів, та створюють загрозу екологічної катастрофи для майже кожної країни світу, зокрема й для тих, хто досі вважає росію своїм торговельним партнером.
"Перелік інцидентів за участі тіньового танкерного флоту, керованого російськими капітанами, обліковується десятками. Кожна ключова морська логістична артерія світу наражається на небезпеку бути заблокованою на тривалий час через свідомі порушення, на які ідуть капітани тіньового танкерного флоту рф. Вони можуть відмовитись від вчинення нелегальних дій, але обирають співучасть", – зазначають у розвідці.
У ГУР вказують, що морська галузь загалом і крюїнгові компанії зокрема можуть це зупинити. Капітани, які погодились командувати тіньовим флотом рф, повинні втратити можливість працювати на суднах в майбутньому, а до крюїнгових компаній, що сприяють їх працевлаштуванню, повинні застосовуватися санкції.
Що відомо про тіньовий флот рф
Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.
Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.
8 січня стало відомо, що Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що перебувають під санкціями США. Цей крок спрямований на обмеження доступу до ключових нафтових терміналів у провінції Шаньдун, яка є значним імпортером нафти з країн, що перебувають під американським ембарго, таких як Іран, росія та Венесуела.
Варто додати, що російські судна, що належать до так званого "тіньового флоту", з 2021 року стали джерелом щонайменше дев'яти нафтових розливів у різних частинах світу.
Своєю чергою українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози глобальній екологічній безпеці.
У Великій Британії презентували зенітно-ракетний комплекс Gravehawk, створений спеціально для України. Світлини нової системи оприлюднило видання Forces… Читати більше
Донька полеглого захисника Тараса Дутчака Софія спільно з фондом "Повернись живим" та Львівською міською радою… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони України наземні роботизовані комплекси… Читати більше
У Сполучених Штатах Америки у космічному центрі Кеннеді відбувся захід, який присвятили запуску українського прапора… Читати більше
В Україні активно реалізовується ініціатива "Промінь надії", започаткована спільно Європейською Комісією, Міністерством енергетики та Міністерством… Читати більше
13 лютого міністр оборони Рустем Умєров з колегою з Німеччини Борисом Пісторіусом обговорили механізм роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.