Про це пише "Рубрика" із посиланням на організаторів.
У чому проблема?
Через три роки після початку повномасштабного вторгнення росії війна в Україні все ще неабияк потребує уваги міжнародної спільноти. Однак в інформаційному просторі США тема війни поступово відходить на другий план, поступаючись місцем вирішенням внутрішніх проблем і щоденним змінам у політиці нової президентської адміністрації.
Раптове закриття програм грантового фінансування, а згодом і зупинка роботи Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) також поставили під загрозу роботу важливих для України ініціатив, зокрема і у сфері благодійної допомоги.
Яке рішення?
Щоб нагадати про триваючу боротьбу українців і мобілізувати американську громадськість до активної підтримки, 24 лютого у нью-йоркському театрі West End Theatre відбудуться документально-театральні читання Diary of War.
Подія, яку організовує культурна активістка і продюсерка Дарʼя Коломієць, має на меті не лише емоційно залучити аудиторію, а й зібрати кошти для благодійної організації United Help Ukraine, яка спрямує всі внески добровольчому медичному батальйону "Госпітальєри".
Як це працює?
Для створення сценарію читань Diary of War Дарʼя Коломієць обрала сім реальних історій українців з її однойменного документального подкасту. Випущений 2022 року, подкаст Diary of War всього налічує 41 історію українців, які записали для проєкту голосові повідомлення про події перших тижнів великої війни.
Мета читань у Нью-Йорку в цей особливий день – нагадати американцям про три роки повномасштабного вторгнення і майже 11 років російської війни, а також залучити глядачів до підтримки України предметно, через благодійні внески на потреби бойових медиків. Режисеркою події виступила Муза Гурніс, що вже не вперше співпрацює з проєктами Дарʼї.
Герої Diary of War – українці, що поділились своїм досвідом переживання війни:
Читання також відзначаться особливим складом відомих американських акторів, які прочитають ці історії:
Подія почнеться музичним виступом від Терин Кузьми – співачки та віртуозної бандуристки, а також Уляни Приймак – вокалістки, учасниці народного колективу Ukrainian Village Voices, який виконує українські народні пісні та популяризує традиційний спів.
Гостям події запропонують взяти участь у благодійному аукціоні і поборотись за ексклюзивні лоти, багато з яких надані оповідачами щоденників. Так, наприклад, Марат Шевченко передав до Нью-Йорку одну з платівок зі своєї колекції, врятованої з російської окупації. Юрій Марченко презентував свою книгу про 50 символів українського спротиву у російській війні, а батьки Ірини Цибух передали шеврон, дизайн якого розробила їхня донька.
Купити квитки на подію можна за посиланням.
Нагадаємо "Рубрика" розповідала, як публічні люди можуть за кордоном вплинути на допомогу Україні. Берлінський стиліст та друг України Франк Петер Вільде 31 січня у Києві поспілкувався з журналістами та розповів, як інфлюенсери можуть вплинути на допомогу Україні.
Для підтримання миру між Україною та російською федерацією знадобиться 100 тисяч миротворців: українські військові вже… Читати більше
13 лютого російські загарбники у Донецької області атакували Краматорськ, внаслідок ворожого обстрілу є загиблий та… Читати більше
Нові санкційні пакети проти російської федерації вже готує Європейська комісія: вони будуть стосуватись імпорту викопного… Читати більше
Для тих олігархів, які повернуть до бюджету виведені під час війни кошти, будуть скасовані санкції,… Читати більше
У Харкові відремонтували протирадіаційне укриття. 345 школярів та 45 студентів міста матимуть змогу навчатися в… Читати більше
Німецький стартап Helsin надасть Збройним силам України ще шість тисяч новітніх безпілотників на основі штучного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.