fbpx
Сьогодні
20:25 12 Лют 2025

Пісторіус про збільшення витрат на оборону: США самі до цього дуже далекі

Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Питання підвищення витрат на оборону до 5% ВВП для країни НАТО наразі не стоїть на порядку денному. При цьому, попри вимогу Трампа, самі американці до цього "ще дуже-дуже далекі".

Про це міністр Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив у середу в Брюсселі, де зустрічаються міністри оборони НАТО та проходить засідання Контактної групи з питань оборони України, пише Рубрика, посилаючись на Укрінформ.

«Питання мети в 5% не стоїть. Є вимога американського президента про те, що має бути 5 відсотків, але самі американці до цього ще дуже-дуже далекі», – зауважив Пісторіус.

Міністр зазначив, що є розуміння необхідності досягнення цілей щодо спроможності НАТО, її боєздатності, які будуть одноголосно визначені цього літа. Після цього ці цілі повинні бути виконані протягом зазначеного часу та у вказаній кількості, це відповідальність кожної країни-члена НАТО, включно з Німеччиною, сказав міністр. Пісторіус зазначив, що не є новим, що йдеться про необхідність витрачати значно більше за два відсотки.

«Майже немає різниці – 3 відсотки чи 3,5 відсотки. Найважливішим є те, що має бути чітке, безперервне зростання», – пояснив політик, який виступає за вироблення «плану безпеки наступного покоління», який забезпечить протягом наступних кількох років обороноздатність та спроможність стримування Федеративної Республіки Німеччина як найбільшого партнера НАТО та Альянсу в цілому.

Пісторіус підкреслив, що його позиція завжди була дуже чіткою: те, що необхідно, має бути витрачено на оборону та стримування, тому що без безпеки всі інші сфери політики відійдуть на другий план. Принцип стримування, за словами політика, означає, що Бундесвер разом з партнерами по НАТО повинні бути в змозі вести війну, яка загрожує їм.

Досягти цих цілей з витратами в межах 2-2,5 відсотки не вийде. Потрібно планувати збільшення витрат на роки наперед, адже проєкти закупівель у багатьох областях тривають кілька років.

Пісторіус також підрахував, що якщо взяти 3 відсотки як відправну точку, тоді для Німеччини це означатиме спрямування в оборонний бюджет приблизно 120 мільярдів євро на рік, тобто на 65-68 мільярдів євро більше, ніж зараз. Таку суму неможливо просто так виділити з федерального бюджету, який на сьогодні становить 480 мільярдів євро.

Збільшення витрат на оборону серед країн НАТО

На початку лютого повідомлялось, що майбутня квота витрат на оборону країн НАТО становитиме значно більше 2% ВВП. Рішення по розміру внеску буде прийняте в найближчі місяці.

Нагадаємо, Трамп вимагає, щоб кожна країна-член НАТО витрачала 5% свого ВВП. На данний момент кожна країна НАТО має витрачати 2% ВВП на оборону. Але є країни, які не виконують і 2%-ву квоту, наприклад Німеччина.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: