Фото: Мінекономіки
Про це пише Рубрика, посилаючись на Мінекономіки.
У чому проблема?
Україна активно розвиває переробну промисловість. Скловиробництво – одна з важливих галузей переробної промисловості, що має стратегічне значення для будівництва та промислового виробництва, а також відіграє значну роль у відбудові країни.
"Будівництво заводу створить нові робочі місця та залучить додаткові інвестиції у промисловість України. Держава підтримує такі великі проєкти, передбачивши ряд стимулів, які дозволяють відшкодувати до 30% від загального обсягу капітальних інвестицій", – наголосив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Яке рішення?
Компанія NovaSklo це проєкт української інвестиційної компанії EFI Group, який передбачає будівництво першого великого та сучасного заводу з виробництва флотованого скла в Україні. Ініціатива обіцяє стати майданчиком для залучення стратегічних інвестицій у розвиток промисловості країни під час війни. Планові інвестиції у проєкт становлять 240 мільйонів євро, на підприємстві буде створено вже у першій рік біля понад 300 нових робочих місць.
Компанія NovaSklo та UkraineInvest підписали меморандум про співпрацю, який передбачає:
Як це працює?
Завод матиме одну виробничу лінію, що дозволить задовольнити попит на продукцію всередині країни з можливістю добудувати другу. Основними споживачами скла будуть виробники вікон, фасадів тощо. Тож реалізація проєкту не тільки запустить галузь скловиробництва в країні, а й пожвавить розвиток малого і середнього підприємництва та громад.
"NovaSklo – це не просто завод, а символ нової промислової України. Ми одні з небагатьох у країні, хто будує з нуля виробництва, що не мають аналогів, і першими впроваджуємо передові технології у своїх галузях. Вірю, що NovaSklo стане взірцем ефективного, технологічного та конкурентоспроможного виробництва", – зазначає Ігор Ліскі, засновник EFI Group, головний інвестор NovaSklo.
Ігор Ліскі наголошує, що скловиробництво – одна з найскладніших індустрій, і ризики тут колосальні. Саме тут ретельно підходять до вибору технологій і партнерів.
У будівництві заводу братимуть участь провідні світові виробники з Німеччини, які постачатимуть обладнання та передові технології, що сприятиме інноваційній трансформації промисловості і інтеграції української економіки у європейський ринок.
"Завдяки стратегічному розташуванню, власному видобутку високоякісного кварцового піску та підтримці міжнародних фінансових інституцій NovaSklo буде будуватися швидше, ефективніше та стане важливим елементом промислової незалежності України», – розповів Ігор Ліскі, засновник EFI Group, головний інвестор NovaSklo.
Німеччина найближчим часом передасть Україні близько 100 керованих ракет для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T. Про це… Читати більше
Лідер партії «Європейська солідарність» та пʼятий президент України Петро Порошенко підтвердив, що РНБО запровадила санкції… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 лютого, провів засідання Ради нацбезпеки і оборони. Зокрема, було… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками "Рамштайну" у Брюсселі заявив, що зустріч була продуктивною, наголосивши, що… Читати більше
Амбасадор UNITED24, історик Тімоті Снайдер разом із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим відвідали прифронтове Запоріжжя.… Читати більше
У межах ініціативи Bring Kids Back UA Україна повернула з тимчасово окупованих Росією територій ще… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.